Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Łódzkie siatkarki w roli gospodyń

Łódzkie siatkarki w roli gospodyń

fot. archiwum

Jutro odbędzie się seria meczów I ligi siatkarek. Obie łódzkie drużyny grają tym razem na własnym parkiecie. Siatkarki z Bałut zapowiadają rehabilitację za przegraną z Sokołem w Chorzowie, a ełkaesianki zaciętą walkę z wyżej notowanymi rywalkami.

Budowlani-Start zmierzą się w hali przy ul. św. Teresy o godz. 18 z Legionovią, a drużyna ŁKS podejmie w hali przy al. Unii MMKS Dąbrowę Górniczą. Oba spotkania powinny dostarczyć kibicom sporo emocji.

 

W zespole Startu skończyła się już plaga kontuzji i trener Jacek Pasiński zapowiada walkę o 2. miejsce w tabeli I ligi kobiet. Łodzianki zdają sobie sprawę, że zespół Gedanii jest poza zasięgiem pozostałych drużyn. W Łodzi nikt jeszcze głośno nie mówi o walce w barażach LSK, ale jest to z pewnością marzenie zawodniczek, trenera i kibiców drużyny z Bałut. Działacze i sponsorzy musieliby się do takiej walki przygotować organizacyjne, ponieważ jak pokazuje przypadek tegorocznego beniaminka LSK, szczecińskiego Piasta, I ligę dzieli od ekstraklasy spora przepaść. 

Siatkarki ŁKS w ostatniej kolejce dość pechowo przegrały w Częstochowie z SPS Politechnika. Łodzianki prowadziły już 2:0, by ostatecznie przegrać 2:3 i zdobyć tylko jeden punkt. Podobny przebieg miał mecz w Łodzi z rezerwami Pałacu Bydgoszcz. Po odejściu czołowych zawodniczek młodym juniorkom reprezentującym ŁKS wciąż brak doświadczenia i opanowania w końcówkach meczów.

 

W ŁKS zdają sobie sprawę, że utrzymanie drużyny w tej klasie rozgrywkowej przy obecnym poziomie finansów sekcji graniczyłoby z cudem. Poszukiwania sponsorów wciąż trwają, a młode zawodniczki zdobywają w lidze doświadczenie, które może okazać się bezcenne w walce o medale mistrzostw Polski juniorek.

źródło: inf. własna, naszemiasto.pl

nadesłał: ,

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2005-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved