Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Centrostal musi wygrać w Rumunii

Centrostal musi wygrać w Rumunii

W środę w rumuńskim Bacau Centrostal/Focus Park Bydgoszcz gra przedostatni mecz pucharu Top Teams Cup z miejscową Stiintą. Bydgoszczanki w podróż wyruszyły dziś o 4.30 autokarem do Warszawy, skąd o 11.00 lecą do Bukaresztu.

Tam powinien czekać autokar, który zabierze nas do Bacau – wyjaśnia Waldemar Sagan wiceprezes klubu – Jeśli wszystko przebiegnie bez przeszkód, to o 19.00 rozpoczniemy pierwszy trening. Drugi zaplanowano na środę rano, a mecz rozpocznie się o 17.00. Samolot z Bukaresztu mamy w czwartek o 14.30, więc powinniśmy wrócić wieczorem do Bydgoszczy. W sobotę czeka nas już kolejny mecz ligowy z AZS AWF Poznań, a za tydzień ostatni mecz pucharowy z Euphony Tongeren.

Te dwa mecze Centrostal rozegra w Bydgoszczy (w Astorii i Łuczniczce). Jak widać listopad i grudzień to okres wzmożonej pracy siatkarek, które znakomicie radzą sobie w lidze (jedyny zespół bez straty punktu), a w pucharze mają jeszcze szansę awansu.Po 4 kolejkach zespół Piotra Makowskiego ma 5 pkt i zajmuje 3 miejsce za Volero Zurych i Stiintą – po 7. Do 1/4 finału awansują dwa pierwsze zespoły i bydgoszczanki mają jeszcze cień szansy. Warunkiem są jednak dwa zwycięstwa, a i tak liczyć się będą jeszcze małe punkty, bo to one są ważniejsze od bilansu setów.

Porażka w Bacau eliminuje nas – mówi Piotr Makowski. – Gdybyśmy jednak wygrali oba mecze, to możemy mieć tyle samo punktów co Stiinta, chyba że w ostatniej kolejce rywalki wygrają z Volero. Znając rumuńskie warunki, gdzie wątpliwe piłki będą w większości rozstrzygane na korzyść gospodyń, musimy się mocno skoncentrować. Jedziemy na wojnę i chcemy ją wygrać.

Przed pierwszym meczem nic o tym zespole nie wiedzieliśmy, teraz wiemy, że jest równy, nie ma wielu słabych punktów. Po obejrzeniu zapisów wideo z meczu w Bydgoszczy i z Volero myślę, że przede wszystkim musimy zagrać inaczej zagrywką. Na pewno powalczymy. To mogę obiecać.

Autor tekstu – Jacek Drozdowski

Zobacz również:

Wyniki i tabela grupy A Pucharu Top Teams kobiet

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2005-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved