Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > AZS Częstochowa przed meczem z Tourcoing

AZS Częstochowa przed meczem z Tourcoing

Częstochowianie zaraz po meczu w Bydgoszczy udali się w podróż na pucharowy mecz CEV. Noc mieli spędzić w Warszawie, stamtąd w południe wylecieć do Paryża, a później autokarem dotrzeć do Tourcoing.

We wtorek wieczorem w sali Leo Lagrange im. Marii Curie (w niej rozegrane zostanie środowe spotkanie), mają zaplanowany trening.

Rywale akademików w sobotę rozegrali ligowe spotkanie z Beauvais. Zwycięstwo 3:1 pozwoliło im umocnić się w czołówce ligi francuskiej. Tourcoing ma jednak spore straty do VB Tours, które w tym sezonie gra zdecydowanie najlepiej z francuskich drużyn. Także w europejskich pucharach.Mecz w Tourcoing rozegrany zostanie w środę o godz. 20. Siatkarze Wkręt-Metu wrócą do kraju w czwartek, a już w piątek wyjadą do Warszawy na finał Pucharu Polski. Tam w sobotę, w walce o miejsce w wielkim finale, zmierzą się z PZU AZS-em Olsztyn.

W Pucharze Polski to już ostatnie rozdanie kart, ale w pucharze CEV awans do kolejnej rundy też ma swoje znaczenie. Mnie cieszyć będzie każda wygrana. Tyle mamy ostatnio meczów, że zawodnicy nie mają czasu na zimne kalkulacje. Patrzą na ten najbliższy i na nim się koncentrują – mówi Andrzej Szewiński, prezes AZS Częstochowa.

Wiemy o Francuzach sporo, mamy materiały wideo i sporo informacji. To znaczy zawodnicy i trenerzy. Ja nie wnikałem w sprawy personalne i taktyczne, bo to nie należy do mnie, ale wiem, że to silny zespół. W ostatnich latach zespoły z czuba francuskiej ligi bardzo często awansowały do final four europejskich rozgrywek, a zdarzało się, że jej wygrywały. To świadczy o ich sile – powiedział Andrzej Szewiński.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2005-12-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved