Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Wygrana MMKS Dabrowa Górnicza

Wygrana MMKS Dabrowa Górnicza

W 13. kolejce spotkań I ligi kobiet zawodniczki MMKS-u nie zawiodły oczekiwań kibiców i pewnie pokonały rywalki z Łańcuta, nie tracąc nawet seta. Wygrana za trzy punkty, przy porażkach bezpośrednich konkurentek do walki o czołowe lokaty, pozwoliła dąbrowiankom awansować na trzecią pozycję w tabeli.

Faktycznie są już jednak wiceliderkami, bo wyniki wyprzedzającej je o punkt ekipy SMS I PZPS Sosnowiec, nie są brane pod uwagę w końcowych rozstrzygnięciach.

Pierwsze minuty walki na parkiecie w Hali Widowiskowo-Sportowej Centrum nie wskazywały na łatwy triumf miejscowych. Zaczęło się co prawda od prowadzenia 3:1, ale po dobrych zagraniach Małgorzaty Hajduk i błędach w przyjęciu piłki ekipa gości zdobyła trzy kolejne oczka. Dąbrowianki szybko jednak opanowały sytuację i po dobrych zbiciach Urszuli Szynkiel-Jędrys i Wiesławy Siudy znów prowadziły 7:5.

Od tego momentu gospodynie wyraźnie dominowały już na boisku, nie pozwalając siatkarkom z Łańcuta na zdobycie choćby punktu. Rewelacyjnie spisywała się w polu zagrywki Anna Białobrzeska . Rywalki miały ogromne kłopoty z przyjęciem silnego serwisu, a piłka wiele razy wracała na stronę dąbrowianek. Te nie miały już kłopotów ze skutecznymi atakami ze skrzydeł, a na środku siatki pewnie zbijały Karolina Pazderska i Urszula Szynkiel-Jędrys. Na tablicy świetlnej pojawił się więc wynik 13:5, a po kolejnych świetnych zagraniach siatkarek MMKS-u 19:6. Seta po zaledwie 11 minutach gry zakończył skuteczny atak Agnieszki Starzyk .

Druga odsłona znów rozpoczęła się od zdecydowanego prowadzenia gospodyń 10:5. Skutecznie atakowały Siuda i Białobrzeska, a udanymi kiwkami popisywała się Ewa Matyjaszek . Siatkarki z Łańcuta doprowadziły jednak do remisu po 13, a nawet objęły prowadzenie 20:17. Nad siatką bardzo dobrze spisywały się Katarzyna Walawender i Agata Noga . Dopiero wejście na parkiet Weroniki Kaczmarek uporządkowało grę, a dwa ostatnie punkty seta zdobyły Pazderska i Siuda.

Podobnie wyglądała sytuacja w trzecim secie. Łańcut prowadził już 17:12, ale znów silny, skuteczny serwis Białobrzeskiej pozwolił odrobić straty. Dąbrowianki kilka razy zablokowały rywalki, doprowadzając do stanu 23:20. Kiwka Kaczmarek i skuteczny atak Pazderskiej wybawiły MMKS z opresji i dały cenną wygraną za 3 pkt.

Trener Waldemar Kawka był zadowolony ze zwycięstwa, choć jak podkreślił jego podopieczne za bardzo uwierzyły po pierwszym secie, że wszystko jest już praktycznie rozstrzygnięte. — Dziewczynom wydawało się, że w kolejnych partiach będzie równie łatwo, a tu nic z tego. Drużyna z Łańcuta to waleczny, dobrze przygotowany zespół, tak więc można się było spodziewać, że będą się chciały jak najlepiej zaprezentować. Najważniejsze, że zdobyliśmy ważne trzy punkty .

Wyniki weekendowej kolejki spotkań układały się zdecydowanie po myśli dąbrowskich siatkarek, ponieważ najgroźniejsze konkurentki pogubiły jakże cenne punkty. Bardzo silna drużyna Startu Łódź, którą nasze siatkarki pokonały we własnej hali 3:2, dość niespodziewanie uległa gładko na wyjeździe Sokołowi Chorzów 1:3. Siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski nie wywalczyły natomiast nawet seta w meczu z Legionovią Legionovia. Dzięki temu MMKS wspólnie ze Skrą Bełchatów ma na koncie 27 pkt, ale lepszą różnicą setów wyprzedza ją w tabeli i zajmuje trzecie miejsce. Energa Gedania Gdańsk wydaje się być poza zasięgiem pozostałych drużyn, a wygrana z Polonią Świdnica 3:0 była już dwunastą. Gdańszczanki bez porażki, z 36 pkt na koncie, pewnie prowadzą w tabeli.

Teraz czekają nas jeszcze dwa spotkania z teoretycznie słabszymi zespołami ŁKS-u Łódź i Świdnicy, tak więc mam nadzieję, że nasz dorobek punktowy jeszcze się zwiększy i nie będzie problemów z wygraną — podkreślił trener siatkarek MMKS-u.

MMKS Dąbrowa Górnicza – UMKS Łańcut 3:0 (25:9, 25:23, 25:23)