Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Sokół Chorzów – Start Łodź 3:1

Sokół Chorzów – Start Łodź 3:1

W meczu 13. kolejki spotkań Sokół Chorzów podejmował wyżej notowaną w tabeli drużynę Startu Łodź. Chorzowianki swoje ostatnie spotkania grały na wyjazdach i niestety wszystkie przegrały.

Przyszedł czas na rehabilitację szczególnie, że grały przed własną publicznością.

Mecz rozpoczął się o godzinie 18.00, a pierwsze dwa sety przebiegały wyraźnie pod dyktando gospodyń. Dobrze ustawiony blok do tego techniczna zagrywka spowodowały, że po 40 minutach na tablicy widniał wynik 2:0 dla Sokoła.

Trzecia partia sobotniego spotkania rozpoczęła się jednak po myśli przyjezdnych. Zawodniczki Startu zaczęły toczyć walkę punkt za punkt. Od stanu 6:6 na trzy, a później cztery punkty odskoczyły gospodynie. Jednak ambitne zawodniczki z Łodzi po krótkiej chwili zdołały doprowadzić do wyrównania 21:21. W końcówce seria błędów w obronie i w bloku Sokoła spowodowały, że trzeci set zakończył się zwycięstwem łodzianek 21:25.

Czwarta odsłona podobnie jak jej wszystkie poprzedniczki również rozpoczęła od heroicznej walki punkt za punkt. Żadna z drużyn nie potrafiła na tym etapie wywalczyć bezpiecznej przewagi. Jednak od stanu 8:8 Sokół najwyraźniej zdołał złapać swój prawidłowy rytm gry. Szczelny blok, a do tego atomowe ataki Moniki Konsek , Sandry Biernatek oraz Kasi Gołdy powodują, że chorzowianki odjeżdżają na 6-7 punktów. Tą przewagę utrzymały już do samego końca, wygrywając ostatecznie 25:19 jak również cały mecz 3:1.

Niewątpliwie Sokół rozegrał fenomenalne spotkanie. Zawodniczki zrehabilitowały się za wyjazdowe porażki. Na szczególne wyróżnienie zasługuje wspomniana wcześniej Monika Konsek , której postawa zasługuje na gromkie brawa. Postacią "in minus" w tym spotkaniu był trener Startu, jego głośne komentarze w stosunku do decyzji sędziowskich w czasie i po meczu spowodowały niesmaczne zakończenie tego pięknego sportowego widowiska.

Już za tydzień chorzowianki wyjeżdżają na kolejny trudny mecz do Rumii, aby 17. grudnia tuż przed świętami rozegrać ostatni mecz w tym roku. Ich przeciwnikiem będzie ekipa z Łańcuta.

Sokół Chorzów – Start Łodź 3:1 (25:18; 25:18;21:25;25:25:19)

Składy:

Sokół Chorzów: Biernatek, Gołda, Kania, Konsek, Młodzieniewska, Wysocka, Settnik(l) oraz Grząba

Start Łodź: Riabko, Związek, Shelyukchna, Gryciuk, Bednarek, Shyrina, Grądzka(l) oraz Rudzka, Głowacka,