Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Drugie zwycięstwo Piotra Gabrycha w brazylijskiej Superlidze

Drugie zwycięstwo Piotra Gabrycha w brazylijskiej Superlidze

Świetnie wystartował w brazylijskiej Superlidze zespół Piotra Gabrycha - Ulbra/Ferraz/SPFC. W inauguracyjnym meczu Ulbra pokonała 3:2 wicemistrza ubiegłego sezonu, Telemig/Celular Minas. Natomiast wczoraj, w meczu 2. kolejki, wyższość drużyny z Canoas musiał uznać zespół Shopping ABC/Aramaçan, przegrywając 1:3.

W pierwszym secie gospodarze zaskoczyli rywali i wygrali pewnie do 12. Pozostałe trzy sety były jednak bardzo zacięte, a zwycięstwo w trwającym 113 minut meczu nie przyszło drużynie Piotra Gabrycha łatwo.

Najlepiej dla Ulbra/Ferraz/SPFC punktował Xanxa (29 pkt) – jemu też przypadł w udziale Puchar VIVAVÔLEI dla najlepszego zawodnika meczu. Dla Shopping ABC/Aramaçan, po 17 punktów zdobyli Orlando Araujo i Edson Cerqueira.

Piotr Gabrych zagrał w tym meczu w setach 2. i 3. jako zmiennik Jeronimo Bidegaina, natomiast w secie 4. wyszedł w podstawowej „szóstce”, zastępując słabiej spisującego się Argentyńczyka. W całym meczu Polak zdobył 7 punktów dla swojej drużyny.

W brazylijskiej Superlidze stosowany jest system punktacji 2 pkt za zwycięstwo i 1 pkt za porażkę. Ulbra/Ferraz/Spfc z czterema punktami zajmuje aktualnie trzecie miejsce w tabeli.

Ulbra/Ferraz/SPFC – Shopping ABC/Aramaçan 3:1

(25:12, 23:25, 26:24, 25:23)

źródło: cbv.com.br, inf. własna