Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Świderski: Czuliśmy respekt przed bełchatowianami

Świderski: Czuliśmy respekt przed bełchatowianami

Przez dwa pierwsze sety meczu Sebastian Świderski był najlepszym zawodnikiem Emu RPA Perugia w meczu Ligi Mistrzów przeciw BOT Skrze Bełchatów. Potem był zmieniany, ale i tak na końcu to on, a nie koledzy z Polski miał uśmiech na twarzy.

Czuliśmy respekt przed bełchatowianami, bo wiemy, w jaki sposób grają i jak potrafią atakować.– powiedział po wygranym meczu Sebastian Świderski, który dla RPA Perugia okazał się nieocenionym źródłem wiedzy o polskich zawodnikach.

Z Polsatu nagrałem na wideo ich kilka meczów i widziałem, na co ich stać. Zresztą, wiedziałem to już wcześniej, bo przecież z wieloma chłopakami grałem w reprezentacji Polski. – dodaje zawodnik. – Powiedziałem też trenerowi, czego należy się spodziewać po poszczególnych zawodnikach, ale oni też mnie znają, więc wszystko było w porządku. Spotkaliśmy się zresztą przed i po meczu i nikt nie miał do nikogo pretensji.Wszystkim gorąco polecam wyjazd do Włoch, bo to naprawdę inny siatkarski świat. Ja dopiero tam zacząłem się uczyć niektórych rzeczy. W Polsce miałem pewne złe nawyki, przede wszystkim w bloku. W Italii zaczęto je eliminować. Wciąż zresztą pracuję nad blokiem, który jest moim problemem.- podkreśla Świderski.

źródło: Przegląd Sportowy, reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2005-12-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved