Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Zapowiedź 9. kolejki PLS

Zapowiedź 9. kolejki PLS

fot. archiwum

Przed nami 9. kolejka Polskiej Ligi Siatkówki. Oznacza ona nie tylko kolejny emocjonujący weekend, ale także półmetek rozgrywek PLS. Patrząc na rozkład spotkań nadchodzącej kolejki, prawdopodobnie najciekawiej zapowiada się mecz Politechniki Warszawskiej z Jastrzębskim Węglem.

Resovia SSA Rzeszów – AZS Częstochowa

sobota, 10.12, godz.13.00 – transmisja TV4

Typ Redakcji – 3:0 dla AZS Częstochowa 

W poprzedni weekend zespół AZS Częstochowa rozgromił na własnym parkiecie warszawską Politechnikę. Tym razem częstochowianie zagrają gościnnie, jednak rywal będzie podobnego pokroju. Resovia Rzeszów, bo o tym zespole mowa, zajmuje obecnie w tabeli pozycję 6., jednak rozbieżność punktowa pomiędzy zespołami z miejsc 5. – 8. jest niewielka. W meczu tym zdecydowanym faworytem są goście, jednak gra przy własnej publiczności i chęć awansu na kolejną pozycję w tabeli, z pewnością będzie dla rzeszowian wystarczającą mobilizacją. Jest więc szansa na emocjonujące widowisko, pełne sportowej walki i kto wie, być może niespodzianki na zakończenie I części rundy zasadniczej.

 

Więcej o meczu


PKE Polska Energia Sosnowiec – PZU AZS Olsztyn

sobota, 10.12, godz.17.00

Typ Redakcji – 3:1 dla PZU AZS Olsztyn

 

Kontuzje trapią zespół Polskiej Energii, jednak zespół nie traci ducha i podejmuje walkę z najlepszymi. Tak było w meczu ze Skrą Bełchatów, tak będzie zapewne także w meczu z wicemistrzem Polski – PZU AZS Olsztyn. Pokonanie zespołu Grzegorza Rysia będzie z pewnością bardzo trudne do osiągnięcie, jednak w obecnej sytuacji sosnowiczan wskazane jest „urwanie” przeciwnikom chociaż jednego punktu. Z drugiej strony olsztynianie po ostatnich nieporozumieniach w poprzedniej kolejce swobodnie pokonali Resovię Rzeszów, więc z pewnością nie pozwolą sobie na porażkę z Sosnowcem, aby nie odnowiły się niesnaski.

 

Więcej o meczu


Mostostal Azoty Kędzierzyn – Koźle – VKS Joker Piła

sobota, 10.12, godz.17.00

Typ Redakcji – 3:2 dla Mostostalu

 

Mostostal Kędzierzyn – Koźle i Jokera Piła dzieli w tabeli zaledwie jeden punkt. Wprawdzie kędzierzynianie mają jeszcze jeden zaległy mecz, jednak w przypadku porażki z Jokerem, ich sytuacja mogłaby się znacznie skomplikować, tym bardziej, że przeciwnikiem zaległego meczu będzie AZS Częstochowa. Dlatego też zwycięstwo nad pilanami będzie dla Mostostalu bardzo ważne. Z drugiej strony Joker jako beniaminek ligi spisuje się bardzo dobrze w rozgrywkach PLS. Zwycięstwo nas drużyną Wojciecha Drzyzgi i kolejne punkty byłyby dla pilan bardzo cenne, szczególnie w perspektywie następnej rundy PLS. Można więc wnioskować, że w Kędzierzynie szykuje się mecz zaciętej walki o każdy punkt.

 

Więcej o meczu


Wózki BT Politechnika Warszawska – KS Jastrzębski Węgiel

niedziela, 11.12, godz.15.00 – transmisja TV4

Typ Redakcji – 3:1 dla Jastrzębskiego Węgla

 

Po spektakularnej wygranej z AZS Olsztyn, na głowy warszawian spadł zimny deszcz w postaci porażki z AZS Częstochowa. Teraz przed akademikami ze stolicy kolejne ciężkie zadanie, gdyż w niedzielę ich rywalem będzie zespół Igora Prielożnego – Jastrzębski Węgiel. Goście z pewnością nie będą chcieli, tak jak olsztynianie, oddać swoim rywalom ani jednego punktu i przystąpią do meczu bardzo zmobilizowani. Atutem gospodarzy będzie na pewno własna hala oraz przeświadczenie, że nie mają nic do stracenia, a mogą jedynie zyskać. Trzy punkty mogłyby dać Politechnice awans nawet w granicach dwóch, trzech pozycji.

 

Więcej o meczu


Gwardia Wrocław – Skra Bełchatów

niedziela, 11.12, godz.18.00

Typ Redakcji – 3:0 dla Skry

 

Mecz z Gwardią będzie dla Skry jednym z etapów grudniowego maratonu. W zasadzie prosto z Włoch bełchatowianie udadzą się do Wrocławia, gdzie podejmować ich będzie beniaminek. I mimo tak dużej ilości meczów, również i w tym spotkaniu goście są zdecydowanymi faworytami, tym bardziej, że długa ławka rezerwowych pozwoli Ireneuszowi Mazurowi na ewentualne roszady w składzie. Z drugiej strony gwardziści wciąż zajmują ostatnią pozycję w tabeli, a będący „oczko” wyżej sosnowiczanie, mają zaledwie lepszy bilans setów. W tych okolicznościach, „urwanie” choćby jednego punktu Skrze byłoby dosyć cenne, szczególnie w perspektywie drugiej części rozgrywek.

 

Więcej o meczu

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2005-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved