Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Zapowiedź 6. kolejki LSK

Zapowiedź 6. kolejki LSK

W przedostaniej kolejce LSK, w tym roku, najciekawiej zapowiada się mecz w Pile, gdzie Nafta-Gaz podejmie słabiej ostatnio spisującą się Stal Bielsko-Biała.

Zmęczone Grześki Kalisz „sprawdzą jak naprawde jest z formą poznanianek. Rewelacyjny Dalin ma okazję do „odwetu” na Stali Mielec za poprzedni sezon. A w przypadku meczów Piasta Szczecin i Gwardii Wrocław, ktoś powiedział, że gdyby któryś z tych zespołów odniosł zwycięstwo w tej kolejce, to zjadłby własny beret, ciekawe czy ten ktoś będzie miał ku temu okazjęKPSK Stal Mielec – Dalin Equus Myślenice

sobota, 10.12, godz. 17.00

Typ Redakcji – 2:3 dla Dalinu

Rozpędzony zespół z Myślenic ma więcej atutów w sobotnim meczu ze Stalą Mielec. Choć do nich na pewno nie należy miejsce spotkania. Marta Chuchro i Dorota Ściurko były już najlepszymi zawodniczkami meczów, czy w ten weekend MVP spotkania zostanie kolejna siatkarka Dalinu? Z kolei mieleckie zawodniczki, po druzgocącej porażce w Muszynie, będą się chciały pokazać z dobrej strony własnej publiczności. Po obu stronach siatki staną zespoły, które są klasyfikowane w dolnych rejonach tabeli, mecz więc powinien być zacięty, tym bardziej, że Dalin i Stal mają do wyrównania „rachunki” z zeszłego sezonu.

Więcej o meczu


Muszynianka Muszyna – Piast Szczecin

sobota, 10.12, godz. 17.00

Typ Redakcji – 3:0 dla Muszynianki

Marsz Muszynianki w górę tabeli LSK rozpoczął się tydzień temu przekonującym zwycięstwem nad Stalą Mielec. W sobotę powinniśmy obejrzeć jego kontynuację. Tym razem „ofiarą” ma być szczeciński Piast, który jeszcze nie zdobył punktu w lidze. Wszystkie „znaki na niebie i ziemi” wskazują, że tak pozostanie przynajmniej do następnej soboty. Trudno bowiem liczyć , że była była „mineralna” Paulina Chojnacka czy Irina Archangielska powstrzymają super trio gospodyń: Natalię Bamber, Milenę Rosner i Joannę Mirek. Raczej w Muszynie, Piast obejdzie się ze Smakiem (Moniką).

Więcej o meczu


AZS AWF Poznań – Grześki Kalisz sobota, 10.12, godz. 17.30

Typ Redakcji – 3:0 dla Grześków

Mimo zmęczenia ciągłymi meczami (ligowymi i pucharowymi) i chorobą panującą w zespole Mistrza Polski, Grześki są zdecydowanym faworytem konfrontacji z AZS AWF Poznań. Tydzień temu poznanianki atuty swego zespołu zostawiły chyba w domu, bowiem na Podkarpaciu „poległy” gładko trzy do zera. W sobotę jednak przy wsparciu własnych „ścian” mogą być groźnym przeciwnikiem dla kaliszanek. Tym bardziej, że Sylwia Pycia, na pewno chce się pokazać z dobrej strony podczas rywalizacji z koleżanką z reprezentacji „Maszą” Liktoras. Derby Wielkopolski zapowiadają się interesująco, warto więc odwiedzić halę AZS przy ul. Chwiałkowskiego choćby po to, aby zobaczyć w akcji kilka reprezentantek Polski a także kilka kandydatek do niej.


Nafta Gaz-Piła – BKS Stal Bielsko Biała

niedziela, 11.12, godz. 14.35

Typ redakcji – 3:1 dla Nafty Gaz-Piły

Nafta Gaz Piła i Stal Bielsko-Biała mają na swoim koncie równą ilość punktów w LSK (po 8), zwycięstwo z Muszyną 3-2 i posiadają „niezłe” składy personalne. Na tym jednak podobieństwa się kończą. Pilanki swoje punkty zdobyły w trzech meczach a Stal w pięciu, Nafta nie przegrała jeszcze spotkania w sezonie, Bielszczanki już dwukrotnie schodziły pokonane z parkietu. Jak będzie w niedzielę? Zainteresowanych tą rywalizacją będzie znacznie więcej dzięki telewizyjnej transmisji. Spotkanie wytypowane jako mecz kolejki powinno dostarczyć wielu emocji, gdyż obie drużyny „walczą” o najwyższe cele sezonu. Stal po dwóch porażkach bardzo pragnie sobie i kibicom udowodnić, że jest w dalszym ciągu klasowym zespołem i najbliższa niedziela jest bardzo dobrą ku temu okazją . Wygrana z silnym zespołem Nafty Piła ułatwiłaby Jackowi Skrokowi przejśie trudnego czas wzajemnej „aklimatyzacji” z zespołem.

Więcej o meczu


Gwardia Wrocław – Centrostal Focus Park Bydgoszcz

niedziela, 11.12, godz. 15.30

Typ Redakcji – 0:3 dla Centrostalu

Niedzielne „Mikołajki” we Wrocławiu to wizyty obu liderów rozgrywek pierwszoligowych w piłce siatkowej mężczyzn i kobiet. Zespół żeński Gwardii Wrocław ma niesamowicie trudne zadanie, aby podczas tego siatkarskiego święta nie popsuć dobrego humoru kibicom z Wrocławia i okolic. Zawodniczki Centrostalu, opromienione zwycięstwem w Zurychu, są typowane w tym sezonie jako główny pretendent od odebrania „złota” Grześkom. Borykająca się stale z różnorakimi kłopotami drużyna gospodyń musiałaby wspiąć się na niebywałe szczyty swych umiejętności, aby dotrzymać pola liderkom LSK. Trudno oczekiwać, aby Piotrowi Makowskiemu jakoś specjalnie w niedzielę „skoczyło” ciśnienie, bowiem gospodynie w tym składzie personalnym raczej stać jedynie na rolę rozdających prezenty bydgoszczankom. Gdyby w Gwardii zdrowa była Katarzyna Mroczkowska a Karolina Ciaszkiewicz (Centrostal) nagle zapragnęłaby grać w rodzinnym mieście, to może ostatni mecz 6. Kolejki LSK miałby szanse na większy ładunek emocji.

Więcej o meczu

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2005-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved