Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Ten mecz trzeba zobaczyć

Ten mecz trzeba zobaczyć

fot. archiwum

Tego meczu nie można przeoczyć. Przy ul. Kościuszki zaprezentuje się lider I ligi kobiet. Energa Gedania u siebie grywa teraz raz na...miesiąc. W sobotę o godzinie 17:00 gdańszczanki zmierzą się z Polonią Świdnica. Kolejna szansa obejrzenia gedanistek we Wrzeszczu nadarzy się 14 stycznia przyszłego roku.

Mecz u siebie, dwa na wyjeździe – w takim rytmie gra obecnie Energa Gedania. Po raz ostatni podopieczne Leszka Milewskiego zaprezentowały się gdańskiej publiczności 13 listopada. Następnie miały dwutygodniową pauzę oraz mecze w Rumi i Łodzi.

 

To już cztery tygodnie? Nawet nie pomyślałem, że tak dawno nie graliśmy w Gdańsku. Czas najwyższy, aby przypomnieć się publiczności oraz mediom. Bo gdy zbyt łatwo nam idzie, to wszyscy kolejne sukcesy przyjmują jako norma. Jednak na pewno szukać na siłę sensacji nie będziemy. Przegrana nie wchodzi w grę. Tym bardziej, że w pełni wykonaliśmy przedmeczowy mikrocykl treningowy, nie było żadnych kontuzji – zapewnia trener Milewski. 

Gedanistki wygrały komplet jedenastu meczów za trzy punkty. Ich sobotni rywal ma od Energi Gedania aż 23 punkty mniej! To tegoroczny beniaminek, którego marzeniem jest uniknięcie degradacji. Obecnie Polonia znajduje sie na ostatnim miejscu (11), które na koniec sezonu zagwarantuje pozostanie w I lidze.

 

Z moich informacji wynika, że Polonia ma dość niski zespół, który w dodatku ostatnio nie jest w najwyższej formie. Najbardziej znaną osobą jest tam…Ryszard Kruk , były trener męskiej reprezentacji Polski – dodaje gdański szkoleniowiec.

 

Choć Milewski i Kruk wywodzą się z Dolnego Śląska, a następnie pracowali w szkoleniu centralnym, to nigdy nie współpracowali ze sobą. – Zawsze byliśmy rywalami – przyznaje Milewski.

 

Jak na I-ligowe warunki świdniczanki dysponują zawodniczkami zaawansowanymi wiekowo. Aż trzy siatkarki (Teresa Bromm , Anna Lis , Magdalena Antoniak ), choć nikomu, a zwłaszcza kobietom, nie wypominamy wieku, dość dawno zdmuchnęły trzydzieści świeczek na urodzinowym torcie.

 

Sobotni mecz będzie ostatnim spotkaniem w Gdańsku, w I lidze siatkarek, w tym roku. W dwóch ostatnich kolejkach 2005 roku gedanistki zagrają na wyjazdach (Bydgoszcz i Sosnowiec).

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2005-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved