Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Piotr Gabrych w czołowym klubie brazylijskiej Superligi

Piotr Gabrych w czołowym klubie brazylijskiej Superligi

Piotr Gabrych to zawodnik, o którym głośno było latem, prawie przez cały okres transferowy. Były reprezentant Polski miniony sezon spędził w rosyjskiej Superlidze. Po powrocie do kraju pojawiły się spekulacje gdzie zagra w przyszłym sezonie. Mówiło się o warszawskiej Politechnice, o Orle Międzyrzecz, aż w końcu pojechał szukać klubu w Brazylii...

Przez dłuższy czas nie docierały do kraju informacje o tym, jak zawodnikowi układają się poszukiwania nowego klubu. Dopiero przed rozpoczęciem rozgrywek brazylijskiej Superligi, w trakcie prezentacji zespołów przystępujących do nowego sezonu, pojawiły się informacje, że Polak znalazł uznanie w oczach szefów jednego z czołowych klubów Superligi.

Piotr Gabrych w sezonie 2005/06 będzie reprezentował barwy klubu Superligi brazylijskiej – Sport Club Ulbra. Mający swoją siedzibę w Canoas (Rio Grande do Sul) klub, w rozgrywkach Superligi występuje pod nazwą Ulbra/Ferraz/Spfc. Ulbra to jeden z potentatów brazylijskiej siatkówki. Drużyna zdobyła trzykrotnie mistrzostwo Superligi, w sezonach 1997/98, 1998/99 i 2002/03. Dodatkowo w sezonach 2000/01 i 2003/04 występowała w finale Superligi, ulegając w pierwszym przypadku drużynie Telemig Celular/Minas, a w drugim – Unisul Florianópolis.Kolegami klubowymi 33-letniego Piotra Gabrycha są między innymi: Raphael Thiago de Oliveira (Rafa), Marcos Vinicius de Souza Leal Acacio (Acacio), Rodrigo de Gennaro Leme (Rodriguinho), a także znany w Polsce dzięki ostatnim meczom w Lidze Światowej przeciwko Argentynie, Jerónimo Kanibal Bidegain.

Były reprezentant Polski miał okazję zagrać w meczu inauguracyjnym Superligi w sezonie 2005/06. W środowy wieczór, stanęli przeciwko sobie dwaj starzy rywale, którzy dodatkowo mieli zadawnione rachunki do wyrównania. Ulbra/Ferraz/Spec zmierzyła się z Telemig Celular/Minas – wicemistrzem z ubiegłego sezonu. Mecz zakończył się zwycięstwem Ulbra/Ferraz/Spec 3:2. Gabrych nie wyszedł w pierwszej „szóstce”, ale trener Ricardo Navajas dał mu szansę gry, wpuszczając go na zmiany w setach 3, 4 i 5. Piotr Gabrych zdobył dla swojej drużyny jeden punkt.

źródło: cbv.com.br, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2005-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved