Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Piast Szczecin gra w sobotę z Muszynianką-Fakro w Muszynie

Piast Szczecin gra w sobotę z Muszynianką-Fakro w Muszynie

Muszynianka-Fakro gra w LSK coraz lepiej. Piastowi punkty potrzebne są natychmiast - ciągle ma zerowe konto. Zawodniczki z Muszyny nie zamierzają rezygnować z walki o medale, a Piast nie pogodzi się łatwo z perspektywą gry w niższej lidze. Emocji nie powinno zabraknąć.

Paulina Chojnacka przyszła latem do Piasta Szczecin z Muszynianki, a zawodniczką tego klubu wciąż jest Maja Soja, niegdyś kapitan szczecińskiej drużyny.

Będzie ciężko. Muszynianka jest jednym z potentatów ekstraklasy siatkarek. W czterech spotkaniach zgromadziła osiem punktów i zajmuje czwarte miejsce. Oczekiwania były większe. W klubie grają m.in. Joanna Mirek, Milena Rosner i Natalia Bamber – złote medalistki tegorocznych mistrzostw Europy. O miejsce w pierwszym składzie walczy także Maja Soja, którą kibice w Szczecinie pamiętają z występów w Piaście (odeszła przed dwoma laty). Za to dużą pomocą dla trenera Piasta, Jerzego Taczały, będzie atakująca Paulina Chojnacka, która w poprzednich rozgrywkach była rezerwową w Muszyniance.Czym dla Was jest gra przeciwko drużynie, w której występowałyście poprzednio?

Paulina Chojnacka, atakująca Piasta Szczecin: – Przede wszystkim walką o punkty dla mojego obecnego zespołu. Jasne, że gdzieś tam tkwi chęć pokazania się z dobrej strony i udowodnienia, że być może mogłam dla Muszynianki zrobić więcej, niż mi umożliwiono. Ciśnienia szczególnego nie odczuwam. Ja w ogóle w przedmeczowym tygodniu nie rozmyślam, co to będzie w sobotę na parkiecie. Nie zaczynam przeżywać meczu za wcześnie. Dlatego będzie to mecz walki o – daj Boże – pierwsze punkty dla naszego zespołu. Spędziłam tam ostatnie dwa lata, piszę pracę magisterską o Muszynie i Krynicy, więc sentyment jest, ale na mecz nie ma to wpływu.

Maja Soja, Muszynianka: – Minęło trochę czasu od momentu mojego rozstania z Piastem, dlatego też emocje już nie są takie same. Kiedyś, gdy pierwszy raz grałam w zespole Muszynianki w Szczecinie w serii B, byłam bardzo podbudowana. Teraz nie wyobrażam sobie innego wyniku niż nasze zwycięstwo za trzy punkty. No i chciałabym dostać szansę dłuższego pogrania w tym spotkaniu.

Jak pokonać rywalki?

P.Ch.: – Wszystko zależy od nas samych. Musimy zagrać od początku dobrze, skoncentrowane, z wiarą w sukces i bez przestojów w trakcie meczu. Taktyka zależy od trenera i wierzę, że nas pod tym względem – jak zwykle – dobrze nastawi. Mimo że odeszłam z Muszynianki niedawno, to tam jest prawie całkiem nowy zespół. Nie grałam z obecną rozgrywającą, nie było ani Bamber, ani Mileny Rosner. Znam je tylko z obserwacji meczów reprezentacji. Przed tygodniem Muszynianka rozbiła Stal Mielec, ale ten wynik nie musi mieć znaczenia dla naszej rywalizacji. W każdym sezonie wszystkim drużyną zdarzają się spektakularne porażki.

M.S.: – Co wiem o Piaście? To, że Archangielska rozgrywa, „Kucharz” [Joanna Kuchczyńska] nieźle gra na libero, „Balba” [Marlena Twaróg] jak zwykle na środku, a na prawym skrzydle Paulina Chojnacka. Jak je pokonać? Dobrą zagrywką, która sprawi, że rozgrywająca będzie musiała grać skrzydłami, a my tam mamy niezły blok. Jeśli do tego dojdzie dobre nasze przyjęcie, nasza rozgrywająca Monika Smak potrafi się bawić na siatce.

Jak się gra w Muszynie?

P.Ch.: – Jest tam bardzo przyjemna hala. Kibice raczej neutralni. Sala szaleje, gdy Muszynianka dobrze gra. Dobre zagrania przeciwniczek też potrafią nagrodzić brawami. Nie ma gwizdów przeciwko rywalkom. Kibice nie mają wodzireja, który kierowałby dopingiem.

M.S.: – Nie ma tu chamskich, wulgarnych kibiców. Zespół przyjezdny, wychodząc na parkiet, nie czuje się zaszczuty, tak jak to bywa choćby w niedalekich Myślenicach. Sala jest zawsze wypełniona do ostatniego miejsca. Ludzie w Muszynie rozpoznają siatkarki, pozdrawiają, identyfikują się z klubem. Gdy przegrywamy, sala przycicha – chyba jak w każdym mieście.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2005-12-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved