Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Liga Mistrzyń: Świeniewicz o „oczko” lepsza od Glinki

Liga Mistrzyń: Świeniewicz o „oczko” lepsza od Glinki

Zarówno francuski RC Cannes Małgorzaty Glinki jak i włoska Perugia z Dorotą Świeniewicz w składzie odnosły zwycięstwa w piątej kolejce Ligi Mistrzyń.

Francuski RC Cannes z polską atakującą w składzie pokonał rosyjską Urałoczkę. Zespół z Cannes nie dał szansy przyjezdnym i wygrał zdecydowanie.

Małgorzata Glinka zdobyła łącznie 16 punktów. Trzy z zagrywki, jeden blokiem. W przyjęciu zanotowała 67%, w ataku również 67%. Najwięcej oczek dla RC Cannes zdobyła Ravva Victoria (19). Mecz trwał zaledwie godzinę i trzy minuty.

RC Cannes – Urałoczka NTMK Jekaterinburg 3:0 (25:16 25:17 25:21)

Drużyna z Perugii pokonała wczoraj w piątej kolejce Ligi Mistrzyń Tenerife Marichal 3:0. Jedynie pierwszy set był wyrównany, później na parkiecie rządziła tylko Dorota Świeniewicz wraz z koleżankami.

Dorota Świeniewicz zdobyła 17 punktów dla swojego zespołu. Jedno oczko zapisała na swoim koncie bezpośrednio z zagrywki. W ataku zanotowała 59% skuteczności, natomiast w przyjęciu 64%. Świeniewicz zdobyła najwięcej punktów i była wyróżniającą się zawodniczka w drużynie Pallavolo Sirio Perugia.

Tenerife Marichal – Pallavolo Sirio Perugia 0:3 (30:32 14:25 21:25)

źródło: reprezentacja.net