Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Kolejne zwycięstwo zawodniczek AZS-u Uniwersytet Śląski

Kolejne zwycięstwo zawodniczek AZS-u Uniwersytet Śląski

Dopiero piąty set przyniósł rozstrzygnięcie w meczu siatkarek AZS-u Uniwersytet Śląski z MCKiS Jaworzno. W tie-breaku lepsze okazały się akademiczki i to one zdobyły kolejne punkty w III lidze.

Podopieczne trenera Krzysztofa Zabielnego rozpoczęły mecz nerwowo, ale w miarę upływu czasu grały coraz lepiej. W pierwszym secie po dramatycznej końcówce udało im się wygrać 26:24.

W drugim secie zdecydowaną przewagę osiągnęło Jaworzno. O dominacji MCKiS świadczy wynik tej części gry – 25:17 dla MCKiS. Również następny set zakończył się wygraną dziewczyn z Jaworzna, ale AZS prowadził z rywalkami wyrównaną walkę.

W kolejnym starciu sytuacja się odwróciła. Akademiczki nie dały przeciwniczkom żadnych szans, wygrywając do 14.

O tym, kto zdobędzie komplet punktów, zdecydował tie-break. AZS już na początku tego seta wypracował sobie bezpieczną przewagę, którą utrzymał do końca spotkania.

AZS Uniwersytet Śląski – MCKiS Jaworzno 3:2 (26:24, 17:25, 22:25, 25:14, 15:11)

AZS: Agnieszka Koczar, Marta Maj, Aleksandra Podobińska, Aleksandra Guz, Magdalena Kupis, Joanna Helisz, Magdalena Nawaryńska, Hanna Siamaszko, Małgorzata Genzels, Karolina Kowalska, Monika Ledeman

źródło: naszemiasto.pl