Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Rosjanie zagrają w Memoriale Wagnera?

Rosjanie zagrają w Memoriale Wagnera?

Rok 2006 to rok Mistrzostw Świata nie tylko w siatkówce, ale także w piłce nożnej. Aby nie konkurować z mundialem, władze siatkarskie poprzesuwały wszystkie terminy rozgrywek międzynarodowych w sezonie 2006.

Tradycyjnie rozpoczynająca się pod koniec maja Liga Światowa, w roku przyszłym startuje dopiero 14 lipca, a rozpoczęcie siatkarskich Mistrzostw Świata seniorów wylądowało aż w drugiej połowie listopada. Taki kalendarz rozgrywek międzynarodowych ma oczywiście wpływ na imprezy rozgrywane w kraju. I tak, kojarzący się dotychczas z końcem wakacji Memoriał im. Huberta Wagnera rozegrany zostanie prawdopodobnie w dniach 7-9 lipca.

Organizatorzy, pomni zeszłorocznych problemów ze skompletowaniem zespołów, już dziś rozpoczęli starania o zapewnienie godnych przeciwników dla polskiej drużyny. Z tego, co udało nam się dowiedzieć, w poniedziałek w Moskwie odbyło się spotkanie polskiego przedstawiciela z selekcjonerem Sbornej Zoranem Gajićem, który wyraził swoje zainteresowanie udziałem ekipy rosyjskiej w przyszłorocznej edycji Memoriału Wagnera. Uczestnictwo tego zespołu w turnieju wydaje się tym bardziej uzasadnione, że najprawdopodobniej od połowy czerwca do 6 lipca, reprezentacja Rosji w ramach cyklu przygotowań do Mistrzostw Świata w Japonii, będzie przebywała na obozie szkoleniowym w Szczyrku.Po kilkuletniej przerwie, rosyjski zespół w przyszłym roku zagra też w Lidze Światowej. Stąd turniej w Olsztynie jako ostatni sprawdzian formy zespołu na tydzień przed rozpoczęciem LŚ 2006 wydaje się dla Rosjan bardzo atrakcyjną ofertą. Ostateczne potwierdzenie Szczyrku jako miejsca gdzie Rosjanie spędzą ostatnie tygodnie przed rozpoczęciem sezonu reprezentacyjnego nastąpi w styczniu, kiedy to Gajić ma przylecieć do Polski i wizytować ośrodek w Szczyrku oceniając jego przydatność dla swoich celów. Możliwością spotkań z Rosjanami na Memoriale Wagnera zainteresowany jest również Raul Lozano, który o sprawie dowiedział się po przylocie do Polski. Możliwe jest też, że nasi zawodnicy korzystając z obecności Rosjan w Szczyrku, rozegrają jeszcze przed memoriałem mecze sparingowe. To będzie jednak tematem późniejszych ustaleń.

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn, rozgrywki towarzyskie, turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2005-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved