Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM: Grześki nie sprostały Azerrailowi

LM: Grześki nie sprostały Azerrailowi

W swoim piątym meczu w prestiżowych rozgrywkach Ligi Mistrzyń, Grześki Kalisz poniosły drugą porażkę. Podopieczne Wojciecha Lalka uległy Azerrailowi Baku w stosunku 1:3 (18:25, 25:21, 22:25, 18:25).

Będzie to normalny mecz – mówił przed spotkaniem z Azerrailem trener Grześków Wojciech Lalek. – Porażka nie odbiera nam szans awansu, jak również zwycięstwo nie zapewnia kwalifikacji.

Grześki zagrały słabo. Jedynie w końcówce drugiego seta, wykorzystując błędy rywalek, pewnie sięgnęły po wygraną. Jednak w pozostałych partiach Azerki miały przewagę.

W pierwszym secie przy stanie 18:21 gospodynie miały kilka okazji skończenia akcji w długiej wymianie i zmniejszenia strat. Nie wykorzystały tego. Gdy następnie nie została przyjęta zagrywka Natalii Mamadowej losy tej partii były rozstrzygnięte. Zgodnie z przewidywaniami ta zawodniczka była największym zagrożeniem Grześków.

Był to najsłabszy mecz Grześków w tej edycji Ligi Mistrzyń – powiedział trener reprezentacji Andrzej Niemczyk. – Taką postawę usprawiedliwiają choroby i kontuzje jakie miały miejsce w polskim zespole. Porażka u siebie z Azerrailem przekreśla raczej szanse na zwycięstwo w Baku.

Była to druga porażka mistrzyń Polski w obecnych rozgrywkach. Podopieczne Wojciecha Lalka w dalszym ciągu mają szanse na awans do kolejnej fazy LM.

Grześki Kalisz – Azerrail Baku 1:3 (18:25, 25:21, 22:25, 18:25)

Grześki: Pluta, Kuczko, Liktoras, Kucharska, Woźniakowska, Barańska, Styskal (l) oraz Kuehn