Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Edward Skorek: Kolektyw najważniejszy

Edward Skorek: Kolektyw najważniejszy

fot. archiwum

Drużyna Wkręt-metu Domex AZS Częstochowa teoretycznie odstaje kadrowo „in minus” od takich zespołów jak Skra Bełchatów, PZU AZS Olsztyn czy Jastrzębski Węgiel. Ten ostatni udało się jednak ograć. Z pozostałymi dwoma podopieczni trenera Edwarda Skorka ponieśli porażki, ale do końca sezonu jeszcze wiele meczów i można wziąć rewanż.

Na pewno występ w reprezentacji był dla Phila bardzo pozytywny. Chłopak, chyba po raz pierwszy grał zdecydowanie w szóstce i widać, że nabrał pewności siebie. Ma do tego bardzo dobrą zagrywkę – mówi Edward Skorek , zapytany o wpływ występów w reprezentacji USA na formę Phila Eathertona .

 

Szkoleniowiec nadal apeluje o cierpliwość, bo dopiero teraz będzie miał na dłużej do dyspozycji wszystkich zawodników. 

Zawsze podkreślałem, że tu trzeba czasu. Zmiana warunków otoczenia, życia, czasowych, przyjazd w ostatnim momencie – to na pewno nie służy budowaniu gry zespołu. Jako trenerzy wiemy, że drużyny nie stworzy się, ot tak. Było już kilka takich pomysłów. Część klubów pozbierała najlepszych i nic nie ugrali. Oprócz tego, że się ma zawodników, trzeba zbudować kolektyw. Jeżeli tego nie ma drużyna nie będzie funkcjonowała – dodaje szkoleniowiec.

 

Widzimy to na przykładzie Olsztyna. Byłoby lepiej gdyby nie narzekali i nie oceniali trenera tylko wzięli się do roboty. Podziały na młodych i starych niejednokrotnie powodują, że kolektywu nie ma. My akurat nie mamy tego problemu. Praktycznie zostali młodzi i daje się im szansę, żeby grali. Wiadomo, że zespół tworzy 12 osób. Trudno, żeby wszyscy byli razem, jak w rodzinie. Są grupki, które się tworzą, ale one muszą się zazębiać. Taka jest polityka i myślę, że wygrywamy dzięki temu, że jest atmosfera w zespole; chęć do pracy i udowodnienia czegoś. Nie ma waśni między chłopakami. To jest cały sukces od kilku lat tego zespołu.

źródło: Dziennik Zachodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2005-12-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved