Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > AZS PZU Olsztyn pokonał szwajcarski Seat Volley Naefels

AZS PZU Olsztyn pokonał szwajcarski Seat Volley Naefels

Siatkarze PZU AZS Olsztyn pokonali na wyjeździe drużynę Seat Volley Naefels 3:1 (18:25, 25:19, 25:20, 25:19) w 4. kolejce grupy A Pucharu Top Teams.

Po meczu na antenie olsztyńskiej rozgłośni Polskiego Radia trener akademików Grzegorz Ryś powiedział, że w pierwszym secie zespół źle odbierał zagrywki przeciwnika.

To oraz słabe serwisy siatkarzy PZU AZS spowodowały nieoczekiwaną porażkę w pierwszym secie z aktualnymi mistrzami Szwajcarii. Po zakończeniu spotkania atakujący olsztyńskiej drużyny Paweł Papke wyjaśniał, że akademikom ogromne kłopoty sprawiała hala w której rozgrywano spotkanie. – Była to najgorsza hala w jakiej w życiu grałem. Trudno było serwować z wyskoku, dlatego w trzecim secie zdecydowałem się na taką typową ‚brazylijkę’ – powiedział Papke. Obiekt gospodarzy miał ledwie ok. siedmiu metrów wysokości i – co podkreślił Papke – złe oświetlenie.

Serwowana w lekki sposób piłka spowodowała, że przeciwnicy nie byli w stanie dobrze rozegrać akcji, a przy skutecznym ataku i bloku polskich siatkarzy nie byli w stanie przeciwstawić się rywalom.

Seat Volley Nafels – PZU AZS Olsztyn 1:3 (25:18, 19:25, 20:25, 19:25)