Strona Główna > Aktualności > Puchar Polski > AZS Częstochowa o set od awansu

AZS Częstochowa o set od awansu

Wkręt-Met Domex AZS Częstochowa wygrał u siebie z Chemikiem Bydgoszcz 3:1 w spotkaniu grupy IV rozgrywek o Puchar Polski siatkarzy. W grupie II AZS Nysa uległ Jastrzębskiemu Węglowi 2:3.

Delecta/Chemik wygrał dotąd oba mecze z AZS Wózkami BT Politechniką Warszawa podobnie jak Wkręt-Met Częstochowa. W poniedziałek w Łuczniczce ostatnie spotkanie grupy IV.

W środowym meczu wyróżnił się zwłaszcza w zwycięskim secie skrzydłowy Krzysztof Kocik. Bydgoszczanie sprawili rywalom problemy techniczną zagrywką – nie mocną z wyskoku, ale lekką, za siatkę i pozbawioną rotacji. To była pierwsza porażka bydgoszczan, odkąd zespół prowadzi nowy trener Wiesław Popik (6 zwycięstw). – To się kiedyś musiało stać. Przegrać z takim rywalem to nie wstyd – powiedział szkoleniowiec po meczu. Wkręt-Met, żeby awansować do finałowego turnieju Pucharu Polski musi w poniedziałek wygrać w Bydgoszczy w meczu z Chemikiem jednego seta (początek 18.00).

Pierwszy set to równa gra zawodników AZS-u którym w żadnym elemencie nie mogli sprostać bydgoszczanie. Zakończył go Adrian Patucha po wejściu na zagrywkę zapisując w swoim dorobku 3 asy serwisowe z rzędu. W drugim secie częstochowianie zaczęli popełniać błędy w przyjęciu oraz ataku dzięki czemu zawodnicy Chemika utrzymywali do końca przewagę kilkupunktową która w pewnym momencie sięgała aż 7 punktów. Jednak tylko przez chwilę ponownie dzięki atomowym zagrywkom Patuchy.

Trzeci i czwarty set to już popis Częstochowy. Ograniczyli błędy do minimum i grając swoje, doprowadzili mecz do końca utrzymując cały czas bezpieczną przewagę. Na początku trzeciego seta nieprzyjemnej kontuzji wybicia palca doznał Phil Eatherthon. Jednak nie jest ona na tyle poważna, by Phil zaliczył długą przerwę w grze.

AZS w przekroju całego meczu grał równo w ataku, dobrze współpracował kolektyw blok-obrona. Z samego bloku padło punktów dla częstochowian około 20. Mimo kilku asów źle funkcjonowała zagrywka AZS-u, zaskoczyła dopiero na sam koniec. Dobrze zaprezentowali się rezerwowi, a szczególnie Bartek Gawryszewski, który wszedł za Eatherthon’a. nieźle radził sobie w bloku i ataku.

AZS Częstochowa – Chemik Bydgoszcz 3:1 (25:17, 21:25, 25:20, 25:18)

AZS Częstochowa: Billings, Woicki, M. Kocik, Eatherthon, Gierczyński, Jurkiewicz, Gacek (libero) oraz Gawryszewski, Oczko, Patucha, McKienzie.

Chemik Bydgoszcz: K. Kocik, Borczyński, Wieczorek, Lubiejewski, Nowak, Matusiak, K. Wójcik (libero) oraz S. Wójcik, Ferguson, Niemiec, Knasiecki.