Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Lider docenił Hajnówkę

Lider docenił Hajnówkę

Mecz Pronaru Hajnówka z Jadarem Radom dostarczył emocji, ale mogło być ich więcej. Hajnowianie urwali seta, ale nie zdobyli punktów. Sam przebieg spotkania dał za to konkretną odpowiedź, gdzie jest miejsce ekipy z Hajnówki.

Hajnówka nie będzie grała o utrzymanie, tylko zmieści się spokojnie w pierwszej ósemce ligi – powiedział czołowy zawodnik Jadaru Krzysztof Niedziela.

Trener gości Grzegorz Wagner poszedł nawet dalej: – Cieszę się, że wygraliśmy, bo Hajnówka to ciężki teren i trudna hala. Pronar stać na środek tabeli. 6. miejsce, które chce zdobyć jest nadal realne – mówił „Współczesnej”.Trudno mówić o kurtuazji, bo rywale bez zbędnej skromności przyznawali przecież, że w sumie wyraźnie górowali nad naszymi siatkarzami. Ale Jadar już teraz prezentuje poziom ekstraklasy i jeśli do niej nie awansuje, będzie to spore zaskoczenie.

Do sensacji mogło dojść tylko, gdyby zespół Pronaru zagrał cudownie i bezbłędnie albo rywale fatalnie. To się nie zdarzyło. – Z takim zespołem nie może być tak, że stoimy i seryjnie oddajemy punkty. Z drugiej strony, gdy przegrywa się z rzędu cztery, pięć piłek, to nie za bardzo wiadomo co robić – przyznał Krzysztof Hajbowicz.

Pronar od kilku meczów gra przyzwoicie, a teraz potwierdził to w spotkaniu z absolutnym liderem ligi. Teoretycznie nie powinno być kłopotów z utrzymaniem w I lidze. Z drugiej strony nie ma co śnić o potędze, bo do ścisłej czołówki brakuje dużo.

Największym problemem jest udowadnianie swojej wartości w bojach ze słabszymi ekipami. W weekend hajnowianie zagrają dwa razy na wyjeździe: z Orłem Międzyrzecz i GTPS-em Gorzów Wielkopolski (awansem z 15. kolejki). W następną środę podejmą natomiast BBTS Bielsko-Biała. Wszystkie te drużyny są do ogrania, a zdobyte punkty mogą zapewnić spokój i bezcenną przychylność sponsorów.

Autor: Miłosz Karbowski

źródło: Gazeta Współczesna, moderatorvolley.eu

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Więcej artykułów z dnia :
2005-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved