Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Sensacyjna wygrana Dawida Murka

Sensacyjna wygrana Dawida Murka

Cimone Modena - zespół, którego barw broni reprezentant Polski, Dawid Murek, pokonał w trzech setach Sisley Treviso. Wygrana Modeny to prawdziwa sensacja we włoskiej Serie A, ponieważ Sisley Treviso, jak dotąd, nie przegrał ani jednego spotkania.

Sukces Cimony jest tym cenniejszy, że został odniesiony na boisku rywala. Radość w szatni Modeny była ogromna. Taki sukces, jak pokonanie Sisleya Treviso w jego hali i to 3:0, nie zdarza się często.

„Na pewno jechaliśmy tutaj z pewnymi obawami” – powiedział Dawid Murek. „Mieliśmy zagrać z najsłynniejszym obecnie włoskim klubem. Wygrana z pewnością spowoduje, że ten rywal zacznie na nas patrzeć zupełnie inaczej.”Jak powiedział Dawid Murek „od pierwszej piłki jego zespół grał swoje.”

Gospodarze nie spodziewali się, że goście rzucą się na nich z ogromną determinacją i wolą walki.

„W trzecim secie próbowali walczyć” – kontynuuje Murek. „Odrobili kilka punktów straty. W końcówce decydowały jedna-dwie piłki. Były one ostatecznie nasze” – dodaje po chwili.

We Włoszech przebywa trener reprezentacji Raul Lozano, który jest w drodze do Polski. Oglądał sukces Dawida Murka, a w sobotę odbył z nim rozmowę.

„O reprezentacji nie rozmawialiśmy, bo to jeszcze daleko” – powiedział Murek. „Trener Lozano pytał mnie o wrażenia z Włoch, jak się tutaj czuję.”

Szefowie tego włoskiego klubu wysoko oceniają grę Polaka w tym sezonie. Trenerem Cimone jest Julio Velasco, który z pewnością swoje spostrzeżenia przekaże rodakowi.

Cimone Modena – Sisley Treviso 3:0 (25:19, 26:24, 30:28)

źródło: pls.pl, reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Więcej artykułów z dnia :
2005-12-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved