Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > W 2006 najważniejsze będą Mistrzostwa Świata

W 2006 najważniejsze będą Mistrzostwa Świata

Rok 2005 Brazylijczycy kończą mając na swoim koncie Wielki Puchar Mistrzów, drugie miejsce w Pucharze Ameryki oraz zwycięstwo w Lidze Światowej. Bernardo Rezende nie przeprowadził rewolucji w swoim zespole po Igrzyskach Olimpijskich w Atenach, zamierza jednak odmłodzić skład w kolejnym sezonie reprezentacyjnym.

Canharinios już w listopadzie 2006 bronić będą Mistrzostwa Świata zdobytego w 2002 w Argentynie.

Jaki był najbardziej satysfakcjonujący tytuł, medal zdobyty w 2005?B.Rezende: Bez wątpienia było to kolejne zwycięstwo w Lidze Światowej. Mieliśmy problemy ze składem, ale koniec końców drużyna pokazała klasę, odbudowała się w finale po przegranym pierwszym secie i zakończyła mecz i rozgrywki na najwyższym stopniu podium.

Co zatem dla trenera Mistrzów Olimpijskich będzie priorytetem w nadchodzącym, 2006 roku?

B.Rezende: Oczywiście najważniejsze będą Mistrzostwa Świata. W przyszłym roku chciałbym troszeczkę zmienić naszą reprezentację, odmłodzić ją. Chciałbym abyśmy całemu światu pokazali jak należy atakować, aby to był nasz największy atut.

Czy w takim razie Liga Światowa będzie tylko tłem w przygotowaniach do MŚ?

B.Rezende: To kolejne zawody, w których zawsze chcemy pokazywać się z jak najlepszej strony. To dosyć skomplikowane, aby i na jednych i na drugich wypaść najlepiej, ale będziemy się starać.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved