Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Trzecia pucharowa porażka Centrostalu Bydgoszcz

Trzecia pucharowa porażka Centrostalu Bydgoszcz

Siatkarki Centrostalu Focusa Parku Bydgoszcz przegrały w swojej hali ze szwajcarskim zespołem Volero Zurych 2:3 w meczu trzeciej kolejki grupy A Pucharu Top Teams. Była to trzecia porażka polskiego zespołu w rozgrywkach pucharowych.

W pierwszym secie bydgoskie siatkarki prowadziły 21:15. Pomimo to w końcówce zawodniczki Volero zdołały zmniejszyć dzielące je różnicę do dwóch punktów – 22:20, 23:21, 24:22. Ostatnie słowo należało jednak do Centrostalu.

W drugiej partii szwajcarski zespół z reguły prowadził kilkoma punktami. Bydgoszczanki, co prawda zdołały doprowadzić do stanu 18:18, ale rywalki odpowiedziały na to zdobyciem pod rząd czterech punktów. Dla Centrostalu ta różnica okazała się zbyt duża do odrobienia.

Trzeci set to walka punkt za punkt, często zespoły zrównywały się dorobkiem punktowy. W końcówce jednak lepsze okazały się zawodniczki z Zurychu. Podobny przebieg miał czwarty set do stanu 18:18. Później prowadzenie objął Centrostal – 19:18, 22:19, 22:20 i wygrał 25:22.

Ostatnią odsłonę bydgoskie siatkarki rozpoczęły od prowadzenia 5:1. Później inicjatywę przejął szwajcarski zespół, a bydgoszczanki coraz bardziej ustępowały – 5:4, 8:8, 9:11, 10:11 i 10:15.

Centrostal Focus Park Bydgoszcz – Volero Zurych 2:3 (25:22, 20:25, 22:25, 25:20, 10:15)

Centrostal Focus Park – Kowalkowska, Liniarska, Godos, Ciaszkiewicz, Kuligowska, Studzienna, Wysocka (libero) oraz Szajek, Mróz;

Volero – Eric, Ah Mow-Santos, Wołczkowa, Jagodina, Robert, Tom, Bieri (libero)