Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Roman Murdza: Walka w Bydgoszczy

Roman Murdza: Walka w Bydgoszczy

W zaplanowanej na sobotę piątej kolejce spotkań Ligi Siatkówki Kobiet, najbardziej atrakcyjnie zapowiada się mecz Centrostalu/Focus Park Bydgoszcz z BKS-em Stal Bielsko-Biała. Zdaniem trenera AZS-u AWF Poznań, Romana Murdzy, 3:2 wygrają gospodynie.

Na pewno w Bydgoszczy walki nie zabraknie – powiedział trener Roman Murdza. – Oba zespoły będą się bić. Przy podobnej klasie zespołów więcej szans daję bydgoszczankom, które mają jeden z lepszych odbiorów w lidze. Przyjęcie w tym zespole opiera się na znakomitej trójce Kowalkowska, Kuligowska, Ciaszkiewicz. Dobre zmiany daje Jolanta Sudzienna. Nieźle wystawia Marta Godos.

Zdaniem poznańskiego szkoleniowca: – siatkarki z Bielska muszą postawić na mocną zagrywkę, gdyż inaczej zostaną rozjechane przez gospodynie.Tylko mocną zagrywką można wytrącić najgroźniejszy atut Centrostalu. Siła Stali tkwi w mocnym bloku i ataku ze skrzydeł.W spotkaniach w Pile, Kaliszu oraz Muszynie faworytkami są zespoły Nafty Gazu, Grześków oraz Muszynianki. Chciałbym jednak kilka ciepłych słów wypowiedzieć na temat Stali Mielec – mówi Roman Murdza. – Gra ona lepiej niż wskazywałby skład zespołu, który jest bardzo młody i spisuje się coraz lepiej. Czasem więc teoria nie musi sprawdzić się w praktyce.

Prowadzony przez Romana Murdzę AZS AWF Poznań jedzie do Myślenic. – obawiamy się trochę tego meczu – powiedział trener Murdza. – Gospodynie na pewno podbudowały się zwycięstwem we Wrocławiu. Mają stabilną pierwszą szóstkę. My jednak też mamy swoje atuty.

Na pewno atutami siatkarek poznańskich jest środek z Sylwią Pycią oraz srebrną medalistką Uniwersjady Dominiką Koczorowską. Silny jest poznański atak ze skrzydeł, gdzie główną rolę gra Izabela Żebrowska. – Mamy więc czym postraszyć – śmieje się trener Roman Murdza.

Roman Murdza martwi się o dyspozycję swoich rozgrywających. Ewa Ślusarz jest kontuzjowana. Nie zagra najprawdopodobniej do lutego. Zastąpiła ją Judyta Szulc. Z ŁKS-u przyszła Marta Bieńkowska, która jest w Poznaniu po pierwszych treningach.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved