Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Podsumowanie ligi amatorskiej w Radomiu

Podsumowanie ligi amatorskiej w Radomiu

Stolicę radomskiej amatorskiej siatkówki na pewien czas zupełnie niespodziewanie, ale zasłużenie przeniesiono z Radomia do niewielkiego Jastrzębia k. Wierzbicy. Trudno opisać spontaniczną radość, która towarzyszyła siatkarzom Domina Jastrząb po wygraniu finałowego spotkania z obrońcą tytułu Rosabudem.

I nie można się temu dziwić, bo w gminie Jastrząb jeszcze cztery lata temu siatkówka była dyscypliną, którą oglądano i podziwiano tylko w telewizji. Jeśli więc można przypisać komukolwiek zasługi w propagowaniu tej dyscypliny w tak niewielkim środowisku, to jest nim Maciej Wanat. To on wraz z „klanem” braci: Romanem i Krzysztofem potrafił stworzyć drużynę zdolną skutecznie rywalizować nawet z byłymi zawodowcami.

Tytuł wicemistrza ligi przypadł Rosabudowi. Oparta na byłych siatkarzach Czarnych drużyna nie miała sobie równych przez ostatnie dwa lata. Problemy kadrowe sprawiły, że zespół musiał oddać prymat drużynie nieobliczalnej, wymagającej i bardzo skutecznej w dwóch elementach: obronie i bloku. Znając jednak ambicje lidera drużyny Andrzeja Skorupy, można mniemać, że zrobi on wszystko, aby w przyszłym roku udowodnić, kto tak na prawdę rozdaje karty.Bez żadnych wątpliwości mianem sporej niespodzianki można określić trzecie miejsce drużyny Meritum. Wzmocnienie składu okazało się na tyle wartościowe, że już w trakcie ligi zespół stanowił realne zagrożenie nawet dla najlepszych. Potwierdził to też. w fazie play off, ogrywając faworyzowany Nissan.

Czwarte miejsce Nissana jest może cenne, ale dla znawców materii uznane za największą niespodziankę in minus. Ten zespół miał potencjał, aby realnie wpłynąć na przebieg ligi. Potwierdził to zresztą w trakcie rundy zasadniczej. Na pytanie dlaczego drużyna nie odegrała wiodącej roli w lidze – siatkarze Nissana muszą odpowiedzieć sobie sami.

Interesujących rozwiązań nie brakowało również na pozostałych miejscach w tabeli. Wysoko należy ocenić postawę młodych siatkarzy Specbetu, który z każdym sezonem będą groźniejsi. Zawiódł utytułowany Grafix. Problemy zawodników tego zespołu leży nieco głębiej niż tylko na parkiecie. Jeśli prezes Jerzy Machajski zdoła odbudować siłę Grafiksu, o tej drużynie może być jeszcze głośno.

W gronie pierwszoligowców należy powitać dwie najsilniejsze drużyny drugiej ligi: Budowlanych i Elektronika. Obie mają spory potencjał, ale odpowiedź na pytanie, czy zdołają na dłużej zadomowić się wśród najlepszych, poznamy z czasem.

XV edycja ligi amatorskiej przeszła do historii. Jak wspomniał główny organizator rozgrywek prezes RTKKF Andrzej Jaśkiewicz, miała one swoje lepsze i gorsze strony. Warto o nich w przyszłości rozmawiać, by z roku na rok liga była nie tylko ciekawsza, ale lepiej i bardziej profesjonalnie zorganizowana.

Wyniki rundy play off: I liga: Rosabud – Nissan 2:0 (25:10, 25:23), Domino – Meritum 2:1 (21:25, 25:23, 15:5), o 3. Miejsce: Nissan – Meritum 0:2 (22:25, 17:25), o 1. Miejsce Domino – Rosabud 2:0 (25:20, 28:26). Baraż: Bochem Pionki – Elektronik 0:2 (19:25, 19:25). Do drugiej ligi spadły drużyny Bochemu i Politechniki. Awans wywalczyła drużyna Budowlanych.

Najlepsi zawodnicy, I liga: 1. Grzegorz Wojcieszek (Domino) – 71 pkt, 2. Mirosław Kwiecień (Nissan) – 70 pkt, 3. Jacek Skrok (Rosabud) – 67 pkt, 4. Bartłomiej Karpiński (Meritum) – 57 pkt, 5. Mariusz Kołsut (Rosabud) – 28 pkt. Sklasyfikowano 25 zawodników.

II liga: Budowlani – Arka 2:0 (25:21, 25:19), Elektronik – Rosa/Inwest 2:1 (17:25, 25:16, 15:12), o 3. miejsce: KTM Arka – Rosa/Inwest 2:1 (18:25, 25:14, 15:12), o 1. miejsce: Elektronik – Budowlani 0:2 (19:25, 18:25).

Najlepsi zawodnicy, II liga: 1. Michał Koryciński (Budowlani) – 94 pkt, 2. Paweł Pańkowski (KTM Arka) – 81 pkt, 3. Michał Sidor (Rosa/Inwest) – 79 pkt, Krzysztof Kuczyński (Elektronik) – 76 pkt, 5. Robert Hernik (Temida) – 19 pkt.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved