Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Nie będzie Final Four w Polsce

Nie będzie Final Four w Polsce

Rezygnujemy z walki o organizację finałowego turnieju siatkarskiej Indesit Ligi Mistrzów – poinformował Konrad Piechocki. Termin złożenia dokumentów upływa dzisiaj. Tymczasem na grudniowy mecz z RPA Perugia sprzedano już wszystkie bilety.

Na przeszkodzie stanęła wysokość wpisowego – tłumaczy Konrad Piechocki. – Nie udało nam się zgromadzić kwoty 100 tysięcy euro, a tyle musielibyśmy mieć. Zapewnione mieliśmy około 40 tysięcy euro.

Nie do przeskoczenia dla BOT Skry okazał się też inny wymóg stawiany przez Europejską Federację Siatkówki, czyli posiadanie hali z widownią na 5.000 osób.Firma montująca trybuny, po dokładnej analizie, doszła do wniosku, że może zamontować co najwyżej 750 dodatkowych siedzisk – kontynuuje Konrad Piechocki. – To mało, bo w sumie mielibyśmy widownię na około 4.000 miejsc.

Swoją drogą, dziwna jest polityka władz europejskiej siatkówki. Żądają 100 tysięcy euro wpisowego, a za wygranie Indesit Ligi Mistrzów oferują jedynie 30 tysięcy euro. Mimo rezygnacji z organizacji turnieju, nie ustają inwestycje w hali sportowej KWB Bełchatów. W najbliższych dniach zainstalowana zostanie dodatkowa trybuna na 750 miejsc siedzących.

To ukłon klubu w stronę kibiców – twierdzi Edward Maruszak, przewodniczący Rady Nadzorczej BOT Skry. – Proszę sobie wyobrazić, że zainteresowanie meczem Indesit Ligi Mistrzów naszej drużyny z włoskim EMU RPA Perugia przeszło wszelkie oczekiwania. Sprzedaliśmy już wszystkie bilety na ten mecz.

W dniu spotkania, czyli 14 grudnia, nie będzie po co otwierać kas. Musieliśmy więc zamontować tyle dodatkowych siedzisk, ile tylko się da. Dodam, że nie jest to z naszej strony działanie komercyjne. Średni dochód z biletów sprzedanych na dodatkową trybunę pokryje jedynie koszty jej wynajmu. Wyjdziemy na zero – kończy Edward Maruszak.

źródło: Dziennik Łódzki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved