Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Jacek Skrok zastąpił Zbigniewa Krzyżanowskiego

Jacek Skrok zastąpił Zbigniewa Krzyżanowskiego

Działacze BKS-u Stal Bielsko-Biała byli rozgoryczeni stylem, w jakim ich drużyna przegrała w niedzielę prestiżowy mecz z Grześkami Kalisz, mistrzem kraju. W środę Zbigniew Krzyżanowski złożył rezygnację z funkcji trenera bielskiego zespołu. Zastąpił go Jacek Skrok.

Prezydium Zarządu Klubu przyjęło tę decyzję ze zrozumieniem, proponując trenerowi Zbigniewowi Krzyżanowskiemu dalszą pracę w klubie na stanowisku trenera-koordynatora drużyn młodzieżowych.

Z dniem dzisiejszym trenerem I drużyny BKS „STAL” Bielsko-Biała został Jacek Skrok.Stal od początku sezonu nie spełniała pokładanych w niej nadziei. Zespół trapiły kontuzje. Doznał dwóch porażek we własnej hali: w Pucharze CEV z holenderskim Martinus Amstelveen, po której bielszczanki odpadły z dalszych gier, oraz w minioną niedzielę w lidze z Grześkami Kalisz.

Zbigniew Krzyżanowski pracował z zawodniczkami nieprzerwanie przez ostatnie 3,5 roku, najdłużej od 1979 roku. Wcześniej był trenerem żeńskiej reprezentacji. Po przyjściu do Bielska-Białej w połowie 2002 roku, gdzie zastąpił Leszka Milewskiego, już w pierwszym sezonie wywalczył z drużyną mistrzostwo Polski. W kolejnym Stal zdobyła siódmy w historii mistrzowski tytuł oraz Puchar Polski. Miniony sezon nie należał już do tak udanych. BKS uplasował się na czwartym miejscu w lidze.

Obecny trener pierwszej drużyny Jacek Skrok pojawił się w klubie przed obecnym sezonem. Jest wychowankiem Czarnych Radom. Jako zawodnik dwukrotnie zdobył z Legią Warszawa mistrzostwo kraju i Puchar Polski. Po zakończeniu kariery prowadził zespoły różnych szczebli, ostatnio siatkarki AZS AWF Poznań, a następnie siatkarzy Czarnych Radom, skąd odszedł wiosną bieżącego roku. Był też trenerem kadry narodowej juniorek.

źródło: inf. prasowa, interia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved