Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Wojciech Lalek: Nie lecimy w ciemno

Wojciech Lalek: Nie lecimy w ciemno

Siatkarki Grześków Kalisz we wtorek rano wyjechały do Turcji. W środę rozegrają czwarty mecz w lidze Mistrzyń z Vakifbank Günes Stambuł. Na swoim koncie mistrzynie Polski mają dwa zwycięstwa i jedną porażkę.

Do Stambułu na mecz w Lidze Mistrzyń z Vakifbankiem nie lecimy w ciemno – mówi trener Grześków Kalisz Wojciech Lalek. – Mamy, tak myślę, dobrze rozpracowany zespół rywalek. Grają tam m.in. dwie reprezentantki Turcji i jedna Brazylii. Mamy opracowania statystyczne oraz nagrane na wideo spotkanie Turczynek z Pallavolo Sirio Perugia.

Siatkarki Grześków wyjechały dzisiaj z Kalisza o siódmej rano. O 13.20 miały samolot do Stambułu. Mecz rozegrany zostanie w środę (początek 15.00).W spotkaniu najprawdopodobniej nie zagra Sztrasimira Filipowa. Na treningu przed meczem w Bielsku-Białej zawodniczka ta doznała kontuzji kciuka prawej ręki. – Był mocny atak, a ona blokowała, no i stało się – powiedział Wojciech Lalek. – Przeprowadzone w poniedziałek badanie wykazało, że jest duży wylew i zrobił się krwiak, ale wszystko na szczęście jest całe. W podstawowej szóstce jednak nie zagra. Może ewentulanie wejdzie na zmianę. Ręka jednak ją porządnie boli.

Trener Lalek liczy mocno na Julię Kuczko, która zastąpiła Filipową na Teneryfie i solidnie pociągnęła grę. – Mamy bardzo małe pole manewru – mówi trener mistrzyń Polski. – Nie leci z nami Marta Kuehn, która miała zabieg chirurgiczny.

Wojciech Lalek uważa, że Turczynki są w naszym zasięgu, a oceniam to m.in. na podstawie korespondencyjnego pojedynku na Teneryfie, gdzie uzyskaliśmy lepszy wynik.

Tak czy inaczej, jeżeli chcemy awansować z grupy, to trzeba w Stambule wygrać – mówi trener Grześków. – Gdy wyjdzie nam zagrywka, to powinno być dobrze.

Poza meczem Vakifbanku z Grześkami 30 listopada zagrają jeszcze Azerrail Baku z Marichalem Teneryfa oraz Pallavolo Sirio Perugia z Mladostą Zagrzeb. W dwóch pozostałych spotkaniach faworytkami są gospodynie.

W tabeli zespoły Perugii, Grześków, Azerrailu i Vakifbanku mają po dwa zwycięstwa i jednej porażce. Mistrzynie Polski ustępują tylko Włoszkom gorszym bilansem piłek.

Zobacz również:

Wyniki i tabela gr. B Ligi Mistrzyń

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved