Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > PZPS nie zgadza się z wypowiedziami Dowgiałły

PZPS nie zgadza się z wypowiedziami Dowgiałły

fot. archiwum

W wydaniu „Gazety Olsztyńskiej” ukazała się rozmowa z Andrzejem Dowgiałłą, zatytułowana „Upór nagrodzony”. Organizator największego polskiego międzynarodowego turnieju w siatkówce plażowej opowiadał w nim o kulisach organizacji World Tour w Polsce. Dziś PZPS wydał oświadczenie w tej sprawie.

Treść oświadczenia PZPS

Po pierwsze: nikt z PZPS nie stawiał pana Dowgiałły „pod ścianą”. Po prostu Związek sformułował warunki, pod jakimi gotów jest nadal współfinansować imprezę World Touru w Starych Jabłonkach. A warto wiedzieć, że ten wkład wynosił rokrocznie 100 tys. dol. I te ogromne pieniądze szły w praktyce na promocję Hotelu Anders, a w bardzo znikomym stopniu dawały się uzasadnić jako inwestycja w Polską Siatkówkę.

Po drugie: bez akceptacji PZPS pan Dowgiałło po prostu nie może zorganizować turnieju. Partnerami przy powierzaniu tego rodzaju imprez są bowiem dla Międzynarodowej Federacji Siatkówki (FIVB) wyłącznie krajowe związki. I dopiero one mają prawo wskazać promotora, czy partnera, dla danej imprezy. Na razie obowiązuje tylko umowa pomiędzy FIVB a PZPS. Na jej podstawie Związek podpisze (lub nie) porozumienie z Hotelem Anders w sprawie dalszej organizacji World Touru w Starych Jabłonkach na prawach partnerskich. Prawa promotora PZPS zachowuje dla siebie.Po trzecie: zapewniamy – nie tylko Czytelników „Gazety Olsztyńskiej” – że obecna ekipa PZPS potrafi organizować międzynarodowe imprezy. Dała tego dowód choćby podczas ubiegłorocznych dwumeczów Ligi Światowej w Bydgoszczy, Łodzi i Katowicach, czy Turnieju Kwalifikacyjnego MŚ 2006 w Rzeszowie, za które otrzymaliśmy maksymalne noty w obejmującym kilkadziesiąt pozycji arkuszu ocen.

Ponadto członkowie Prezydium Zarządu PZPS wyrażają zdziwienie opiniami pana Dowgiałły, gdyż wydawało się, że wszelkie wątpliwości zostały wyjaśnione podczas spotkania, do którego doszło 14 listopada. Okazuje się, że nie…

Zobacz również:

Upór nagrodzony – World Tour w Starych Jabłonkach

źródło: PZPS

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved