Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Komentarze po losowaniu grup MŚ 2006

Komentarze po losowaniu grup MŚ 2006

- Zawsze mieliśmy całkiem udane grupy na Mistrzostwach Świata - twierdzi reprezentant Grecji, Marios Gkiourdas - W tej edycji jest troche gorzej z tym losowaniem. - Mamy w grupie dwa zespoły z Europy? - zareagował pytaniem trener reprezentacji Włoch, Gian Paolo Montali.

Zawsze mieliśmy całkiem udane grupy na Mistrzostwach Świata – twierdzi reprezentant Grecji, Marios Gkiourdas. Grecy trafili do jednej grupy z mistrzami Świata, Brazylijczykami, a także nieprzewidywalnymi Kubańczykami oraz zawsze groźnymi Francuzami.

W tej edycji jest troche gorzej z tym losowaniem – uśmiecha się Gkiourdas. – Na podstawie tych grup mogę powiedzieć, że postawa zespołu jest najważniejsza, od niej zależy sukces niezależnie kto jest przeciwnikiem. Mamy teraz cztery grupy, zostanie potem szesnaście zespołów. Najważniejsze żeby przejść tę fazę, żeby być w 16-tce.Gkiourdas dodał również, że nie ma zespołów niepokonanych.

Nasza psychologia jest taka, że w żadnym wypadku nie chcemy obrażać naszych rywali, ale również sami nigdy nie chcielibyśmy aby obrażano nas. Najkrócej mówiąc, wszyscy wiemy jak pięknym sportem jest siatkówka. Można czuć respekt i szacunek do przeciwnika, ale nigdy nie należy się bać. Tego się trzymamy.

Zawsze powtarzamy sobie w naszej drużynie, że nigdy nie wolno nam powiedzieć, że kogoś na pewno nie możemy pokonać.

Mamy w grupie dwa zespoły z Europy? – taka była pierwsza reakcja trenera reprezentacji Włoch – Giana Paolo Montaliego po losowaniu grup MŚ 2006. Gdy włoscy dziennikarze potwierdzili, że Włosi zagrają z m.in. Bułgarią oraz Czechami, Montali skomentował, że „To bardzo wymagający rywale„.

Włosi zagrają przeciwko USA, Wenezueli, Bułgarii, Iranowi, Czechom. Tylko Polacy trafili do grupy w której poza nimi nie ma rywali z Europy, gdzie poziom siatkówki jest najwyższy.

Będziemy potrzebowali wiele pracy aby solidnie przygotować się do tych Mistrzostw. Aby schodzić z boiska w glorii zwycięstwa.

Mam też nadzieję, że nasza federacja rozwiąże jakoś problem sezonu ligowego w czasie Mistrzostw Świata – dodał Montali.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
turnieje światowe

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved