Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Centrostal przed kolejnym meczem Pucharu Top Teams

Centrostal przed kolejnym meczem Pucharu Top Teams

Siatkarki z USA, Serbki, Rosjanka, Chorwatka, Austriaczka i zaledwie dwie Szwajcarki, przyleciały w poniedziałek do Bydgoszczy. Taki skład ma zespół Volero Zurych, z którym jutro zmierzy się Centrostal/Focus Park Bydgoszcz.

Volero w pierwszych dwóch kolejkach grupy A Top Teams Cup nie straciło seta pokonując po 3:0 Euphony Tongeren i Stiintę Bacau. Najbardziej utytułowana w zespole jest Logan Tom (24 lata, 186 cm). Atakująca reprezentacji USA w 2002 roku zdobyła tytuł wicemistrzyni świata, na turnieju w Niemczech. W finałowym, przegranym 2:3 meczu z Włoszkami zdobyła 14 pkt. W zespole Volero grają jeszcze jej dwie koleżanki. Rozgrywająca Robyn Ah Mow-Santos (30 lat, 172 cm) była z kadrą na turnieju o Puchar Wielkich Mistrzyń w Japonii, ale nie grała zbyt wiele. Z kolei środkowa Benishe Roberts (28 lat, 188 cm), która do Zurychu trafiła w ub. roku (grała też w lidze portorykańskiej) ma rekord rozgrywek ligi amerykańskiej. W jednym ze spotkań w 2002 roku zdobyła 33 punkty!

Mocnym punktem zespołu będzie też z pewnością Irina Wołczkowa, która grała w Urałoczce Jekaterynburg oraz Lubow Jagodina. Tę ostatnią kibice z pewnością pamiętają z występów w Stali Bielsko-Biała, a wcześniej w Gedanii Gdańsk. Skład uzupełniają jeszcze dwie Serbki – Vesna Tomasević (skrzydłowa, 24 lata, 188 cm) i Sladjana Erić (środkowa, 22 lata, 185 cm).Bydgoski Centrostal jest w trudnej sytuacji. Z Belgijkami przegrał na wyjeździe 1:3, z Rumunkami we własnej hali 2:3. Jeśli podopieczne Piotra Makowskiego myślą jeszcze o awansie, muszą mecz z Volero wygrać. „Szwajcarki” we wtorek o godz. 19.30 odbędą pierwszy trening na „Łuczniczce”.

Jacek Drozdowski

Zobacz również:

Wyniki i tabela gr. A Pucharu Top Teams kobiet

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved