Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Aleksandra Przybysz wciąż niepokonana

Aleksandra Przybysz wciąż niepokonana

Świetną passę kontynuuje zespół Aleksandry Przybysz Rebecchi Rivergaro w rozgrywkach włoskiej Serie A2 siatkarek. Drużyna Polki wygrała ósmy mecz z rzędu. Tym razem podopieczne Leonardo Barberiego pokonały na wyjeździe Gelati Gelma Seap Aragona 3:0.

Ola Przybysz zdobyła w tym spotkaniu 10 punktów (6 w ataku, 2 blokiem, 2 zagrywką). W przyjęciu serwisu rywalek dwukrotna mistrzyni Europy zanotowała 56-procentową skuteczność. Duży wkład w wygrana miała Bułgarka Jelena Kolewa (18 pkt). Rebecchi Rivergaro z kompletem punktów prowadzi w tabeli.

Mecz rozpoczął się od prowadzenia 4:1 dla gospodyń. Było to pierwsze i jedyne prowadzenie zespołu Gelati Gelma Aragona Volley w tym meczu. Od tego momentu to my zaczęłyśmy dyktować warunki gry – powiedziała Ola Przybysz.

Przez dwa pierwsze sety i połowę trzeciego grałyśmy bardzo skoncentrowane realizując wszystkie założenia, o których trener mówił przed meczem (ostra zagrywka, skuteczna obrona, szczelny blok). W drugiej połowie trzeciego seta nastąpiło chwilowe rozluźnienie, jednak nie pozwoliłyśmy odebrać sobie zwycięstwa, wygrywając ósmy mecz z rzędu – dodała reprezentantka Polski.

Naszym mocnym i decydującym elementem w tym meczu była współpraca bloku (15 pkt) z obroną. Poraz kolejny pokazałyśmy, że gra zespołowa i wola walki są naszą siłą – podkreśliła Ola Przybysz.

Drużyna Anny Świderek przegrała na wyjeździe z Dimeglio Brums Busto Arsizio 2:3.

Gelati Gelma Seap Aragona – Rebecchi Rivergaro 0:3 (16:25, 18:25, 21:25)

Dimeglio Brums Busto Arsizio – Marche Metalli Castelfidardo 3:2 (23:25, 22:25, 25:22, 25:19, 15:11)