Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Zwycięstwo Chemika Police w meczu na szczycie

Zwycięstwo Chemika Police w meczu na szczycie

W zaległym spotkaniu VI kolejki II ligi siatkarek, Sokół Mogilno przegrał na wyjeździe z Chemikiem Police 1:3. Porażka z liderem rozgrywek wstydu mogileńskiej drużynie nie przynosi, ale wśród kibiców Sokoła pozostaje niedosyt, że można było ugrać trochę więcej...

Pierwszy punkt w niedzielnym meczu w Policach zdobyły zawodniczki z Mogilna. Po asie serwisowym Weroniki Strzerzyńskiej, sokolanki objęły prowadzenie 1:0. Było to jednak ich ostatnie prowadzenie w tej partii. Chemik wyrównał i przyspieszył grę, a Sokół jakby nie mógł uwierzyć w to, że z liderem rozgrywek można nawiązać wyrównaną walkę. Ataki Malwiny Konkolewskiej i Weroniki Strzerzyńskiej sprawiały, że przewaga policzanek nie była tak wysoka (5:3, 8:7, 16:12), ale kiedy w polu zagrywki stanęła Agata Furmanek, a mogilnianki nie były w stanie odebrać jej bardzo precyzyjnej, silnej zagrywki, było już jasne, że tego seta wygrają zawodniczki gospodyń. Sokolanki zdołały ugrać jeszcze dwa punkty, ale partia zakończyła się zwycięstwem Chemika – 25:14.

Drugi set spotkania na szczycie rozpoczęła ładną kiwką Joanna Długokęcka. Sokolanki zaczęły grać dokładniej, pewniej, dzięki czemu po ładnych atakach Eweliny Szaban i Marty Żychskiej, objęły prowadzenie 7:3. Policzanki nie dawały za wygraną i ambitnie próbowały zmienić obraz swojej niedokładnej, w tej części meczu, gry. Udało im się wyrównać na 11:11, mogilnianki odskoczyły na 15:11, ale kilka niedokładnych zagrań sokolanek sprawiło, że gospodynie objęły prowadzenie 17:16. Było to jedyne prowadzenie Chemika w tym secie. Sokolanki wyrównały, objęły prowadzenie 18:17 i nie oddały już go do końca seta, wygrywając 25:21 i wyrównując stan meczu na 1:1.

Dwie kolejne partie to dominacja Chemika. W secie trzecim, wyrównana walka toczyła się do stanu 17:17. Później na parkiecie po stronie sokolanek pojawiło się więcej błędów, które bezlitośnie wykorzystały gospodynie i wygrały 25:19. W secie czwartym mogilnianki prowadziły nawet 7:6, a po ładnym pojedynczym bloku Malwiny Konkolewskiej na tablicy widniał rezultat 13:12 dla Chemika, ale od tego momentu górą ponownie były liderki grupy pierwszej II ligi. Dzięki bardzo dobrej grze w obronie i bezbłędnym ataku, policzanki wygrały również czwartego seta 25:19 i cały mecz 3:1.

Nie udało się mogilniankom wywieźć z Polic choćby jednego punktu. W rewanżu w Mogilnie, sokolanki są jednak w stanie nawiązać wyrównaną walkę z Chemikem i przy dobrej grze, pokonać przeciwniczki. W niedzielnym spotkaniu w Policach, ze względu na kontuzję kostki, nie mogła zagrać Agnieszka Długokęcka, która być może, wystąpi już w kolejnym wyjazdowym meczu ligowym Sokoła z Zawiszą w Sulechowie.

Chemik Police – Sokół Mogilno 3:1 (25:14, 21:25, 25:19, 25:19)

Składy:

Chemik Police: Król, Ciesielska, Raczyńska, Furmanek, Wysocka, Matusz, Dołżańska (libero) oraz Chmielewska, Kostrzewska. Trener: Mariusz Bujek.

Sokół Mogilno: Weronika Strzerzyńska, Magdalena Matelska, Joanna Długokęcka, Malwina Konkolewska, Agata Więcek, Marta Żychska, Magdalena Pater (libero) oraz Ewelina Szaban. Trener: Jerzy Pater.

źródło: sokol.mogilno.pl