Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Zakończenie sezonu SWATCH-FIVB World Tour

Zakończenie sezonu SWATCH-FIVB World Tour

Za sprawą ostatnich turniejów tegorocznego cyklu SWATCH-FIVB World Tour, w dniach 17-27 listopada, przez tydzień, stolicą światowej siatkówki plażowej był południowoafrykański Kapsztad. Rozdano ostatnie w tym roku komplety medali dla kobiet i mężczyzn, w Otwartych Mistrzostwach Południowej Afryki.

Wśród kobiet wygrały Amerykanki, Misty May-Treanor i Kerri Walsh. W turnieju mężczyzn, trzecie tegoroczne zwycięstwo zanotowali Brazylijczycy, Marcio Araujo i Fábio Magalhães.

South Africa Women’s Open

W finałowym pojedynku Amerykankom, Misty May-Treanor i Kerri Walsh , uległa 2:0 najlepsza w tym roku para na świecie – Brazylijki, Juliana Felisberta Silva i Larissa Franca . Mecz o brąz był wewnętrzną sprawą par brazylijskich. Maria Salgado i Carolina Salgado , pokonały 2:0 po fascynującym meczu parę Renata Ribeirao i Talita Antunes Rocha . Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Misty May-Treanor.

South Africa Men’s Open

Brazylijczycy, Marcio Araujo i Fábio Magalhães wygrali w finale 2:1 z parą szwajcarską, Markus Egger i Martin Laciga . W meczu o brąz, Amerykanie Jake Gibb i Stein Metzger , pokonali Niemców Davida Klemperera I Kjella Schneidera , 2:0. Najlepszym zawodnikiem turnieju wybrano Brazylijczyka Marcio Araujo.

Podsumowanie SWATCH-FIVB World Tour 2005

W światowym cyklu SWATCH-FIVB World Tour 2005, bezkonkurencyjne okazały się pary brazylijskie, zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Juliana Felisberta Silva i Larissa Franca zdominowały World Women’s Ranking 2005. Tuż za nimi uplasowały się Adriana Behar i Shelda Bede . Jeszcze dwie inne pary brazylijskie uplasowały się w pierwszej dziesiątce. World Men’s Ranking 2005 otwierają rewelacyjni Brazylijczycy – Ricardo Santos i Emanuel Rege . Na „pudle”, nie udało się zmieścić parom innych narodowości – wszystkie miejsca zagarnęli Brazylijczycy.

Najlepszą zawodniczką World Tour 2005 została Misty May-Treanor (USA) którą nominowano do nagrody aż na czterech turniejach (Francja, Austria, Brazylia i Południowa Afryka). Najlepszym zawodnikiem, także z czterema nominacjami, został Brazylijczyk Ricardo Santos (Szwajcaria, Norwegia, Grecja, Brazylia).