Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Wszedł z kobietami na salony – Rafał Błaszczyk

Wszedł z kobietami na salony – Rafał Błaszczyk

Zespół seniorek wrocławskiej Gwardii prowadził od II ligi po europejskie puchary. Obecnie przed nim najtrudniejsze chyba zadanie, utrzymać "okrojoną" drużynę w LSK.

Przed rokiem gwardzistki zadebiutowały w europejskich pucharach (awans do nich to jeszcze efekt pracy Jacka Grabowskiego), dochodząc – już pod batutą Rafała Błaszczyka – do ćwierćfinału Top Teams Cup. Przeszkodzą nie do przeskoczenia okazał się belgijski Eburon Tongeren z 46-letnią Anną Śliwińską. Turniej Final Four był jednak na wyciągnięcie ręki. Po porażce w Miliczu 2:3, w Belgii wrocławianki prowadziły 2:0, by również ulec 2:3.

Latem Błaszczyk miał jeszcze większe powody do radości. Wespół z Leszkiem Piaseckim poprowadził naszą reprezentację do srebrnego medalu Uniwersjady w Izmirze. Teraz próbuje utrzymać Gwardię w LSK. O ambitniejszych celach mowy być nie może. Przy Krupniczej nie grają już przecież Natalia Bamber, Anna Barańska i Joanna Kaczor. A ich zastępczyń, mimo obietnic prezesa Andrzeja Balsewicza, nie ma.Na trenerskiej ławce Rafał Błaszczyk zawsze siedzi w dresie z klubowym znaczkiem przy piersi. – Bo uważam, że trener powinien się identyfikować ze swoim zespołem – wyjaśnia. Kilka lat temu był asystentem selekcjonera Jerzego Skrobeckiego.

Rafał Błaszczyk

* Ur.: 11.03.1964.

* Klub: Gwardia Wrocław.

* Sukces: awans do ćwierćfinału Top Teams Cup.

źródło: Słowo Polskie - Gazeta Wrocławska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved