Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Podsumowanie 11. kolejki I ligi mężczyzn

Podsumowanie 11. kolejki I ligi mężczyzn

O rozstrzygnięciach 11. kolejki I ligi mężczyzn można powiedzieć, że są co najmniej niespodziewane. Tylko trzy z siedmiu meczów zakończyły się spodziewanym zwycięstwem faworytów. Pozostałe spotkania padły łupem drużyn typowanych do przegranej.

Spotkania 11. kolejki rozpoczęły już w piątek w Świdniku zespoły miejscowej Avii i Górnika Radlin. Przed meczem nietrudno było wskazać faworyta. Wicelider na własnym podwórku nie powinien mieć problemów z Radlinem, który w ostatnim spotkaniu uległ ligowemu średniakowi z Hajnówki. Jednak to siatkarze z Radlina cieszyli się po meczu z kompletu punktów. Przyczyniła się do tego słaba postawa Avii. Jednym z głównych aktorów spotkania okazał się Artur Kabziński, który dobrą zagrywką poprowadził Górnika do zwycięstwa. Przypomnieć należy, że w ubiegłym sezonie dla „Kabzy” nie było miejsca w podstawowym składzie świdnickiej Avii.

Avia Świdnik – Górnik Radlin 1:3 (24:26, 14:25, 25:19, 16:25)

Więcej o meczu

Drugie piątkowe spotkanie przebiegło zgodnie ze scenariuszem, który zakładała chyba większość sympatyków siatkówki, choć głównie jeżeli chodzi o wynik, bo goście – Pronar OSiR Hajnówka nawiązali walkę z kandydatem do awansu – Chemikiem/Delecta Bydgoszcz. Spotkanie usatysfakcjonowało obie strony. Gospodarze byli zadowoleni ze zwycięstwa za 3 punkty, goście pokazali się z dobrej strony i urywając seta jednemu z faworytów.

Delecta/Chemik – Pronar OSiR Hajnówka 3:1 (26:24, 25:21, 20:25, 25:18)

Do sensacji doszło w Radomiu, gdzie lider – Jadar Radom, który w dziewięciu meczach stracił tylko 3 sety, przegrał z rezerwami bełchatowskiej Skry. Gospodarze po gładkim wygraniu pierwszego seta zaczęli eksperymentować ze składem, co przyniosło fatalne skutki w postaci porażki 2:3. Goście nie kryli zadowolenia, bowiem do Radomia jechali powalczyć o wygranie seta, a okazało się że przerwali 57-dniową serię zwycięstw Jadaru.

Jadar Radom – Skra II Bełchatów 2:3 (25:17, 23:25, 25:21, 16:25, 12:15)

Meczem bez historii okazała się sobotnia konfrontacja spadkowicza z PLS – AZS Nysa i beniaminka – Olimpii Sulęcin. Tylko nieco ponad godzinę potrzebowali akademicy, żeby uporać się w trzysetowym pojedynku z osłabionymi brakiem Romana Bartuziego gośćmi. Nysa awansowała na pozycję wicelidera po potknięciach Avii i Jadaru. Siatkarze z Nysy zapowiadają jednak walkę o pierwsze miejsce.

AZS Nysa – Olimpia Sulęcin 3:0 (25:19, 25:18, 25:18)

Niewiele dłużej trwał derbowy bój MOW Orła Międzyrzecz i GTPS Gorzów. Jednak wynik można nazwać dużą niespodzianką. Mimo kłopotów finansowych gorzowskiej drużyny, goście powinni być spokojni o zwycięstwo. Okazało się, że uśpioną czujność GTPS-u wykorzystali siatkarze z Międzyrzecza wygrywając spotkanie 3:0. Goście zagrali słabo w każdym elemencie i mogą mieć pretensje tylko do siebie. Zwycięstwo Orła pozwoliło opuścić ostatnie miejsce w tabeli i utrzymać kontakt z drużynami walczącymi o utrzymanie.

MOW Orzeł Międzyrzecz – GTPS Gorzów Wlkp. 3:0 (25:23, 25:17, 25:18)

Jako o niespodziance można również mówić o meczu w Jaworznie, gdzie miejscowy Energetyk podejmował Zawkrze AZS UWM Mława. Energetyk po zwycięstwie w Ozorkowie był faworytem konfrontacji. Gospodarze nie wykorzystali jednak szansy na spory awans w tabeli i ulegli zespołowi z Mławy 0:3. Dzięki temu zwycięstwu Mława zajmuje 13 miejsce w tabeli i utrzymała bezpośredni kontakt z wyprzedzającymi ją sąsiadami.

Energetyk Jaworzno – Zawkrze AZS UWM Mława 0:3 (24:26, 24:26, 20:25)

Zgodnie z przewidywaniami zakończyło się natomiast spotkanie w Spale, gdzie SMS I PZPZ Spała zmierzył się z Bzurą Ozorków. Gospodarze stawili opór w pierwszym secie, przegrywając go 28:30, drugi także na swoją korzyść rozstrzygnęli dwupunktową przewagą goście. W ostatniej partii Bzura nie zostawiła już złudzeń zespołowi SMS wygrywając 25:17.

SMS I PZPS Spała – Bzura Ozorków – 0:3 (28:30, 23:25, 17:25)