Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Andrea Anastasi trenerem reprezentacji Hiszpanii

Andrea Anastasi trenerem reprezentacji Hiszpanii

Kolejna federacja zdecydowała się zatrudnić obcokrajowca. Nowym trenerem reprezentacji Hiszpanii został Włoch Andrea Anastasi. W hotelu Melia Ayenida zorganizowano oficjalną konferencję prasową z udziałem władz hiszpańskiej siatkówki i nowego selekcjonera.

Anastasi wyraził radość, że to właśnie on dostał szansę pracy z drużyną narodową Hiszpanii. Zapytany przez dziennikarzy o nową jakość gry Hiszpanii, odpowiada, że priorytetem będzie podniesienie umiejętności technicznych poszczególnych graczy.

Dla mnie przyjazd do Hiszpanii jest niezwykłym wyzwaniem. Gorąco wierzę w to, że z tą drużyną osiągnę wiele. Pierwszy cel jaki sobie stawiam to wywalczenie wyższego miejsca w rankingu FIVB – powiedział Andrea Anastasi.Prezes hiszpańskiej federacji Agustín Martín Santos podkreślił, że Włoch od samego początku był numerem jeden w wyścigu na to stanowisko.

Trener Anastasi doskonale zna naszych zawodników. Jestem pewien, że szybko zaadaptuje się w naszym kraju. Z takim trenerem możemy tylko odnosić sukcesy! Nasz wybór motywujemy przede wszystkim ogromną wiedzą trenera, ale również specyficznym podejściem do zawodników. Jest to człowiek, który jest już uznanym fachowcem na całym świecie, mimo swojego młodego wieku. To jest po prostu odpowiednia osoba na to miejsce – zakończył Santos.

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved