Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Pierwsze zwycięstwo Oriona we własnej hali

Pierwsze zwycięstwo Oriona we własnej hali

W sobotnim meczu przeciwko Ikarowi Legnica sulechowscy siatkarze odnieśli pierwsze II-ligowe zwycięstwo we własnej hali. Podbudowani zwycięstwem w Wołowie Orion wyszedł na boisko z mocnym postanowieniem dołożenia do skromnego dorobku trzech punktów.

W pierwszej szóstce na boisko wybiegli: D. Kołodziński, M. Bilon, M. Czajka, G. Petrus, J. Pudzianowski, M. Karbowiak. Grali również P. Szpynda i P. Myślicki. Na pozycji libero zagrał po raz pierwszy po wyleczeniu kontuzji – Bartosz Ruszkowski.

Doskonała gra Bartka w tym meczu wpłynęła pozytywnie na cała drużynę. Bo cóż to znaczy dobry odbiór nie trzeba nikomu kto zna się na siatkówce tłumaczyć. Dobry odbiór, dobre rozegranie i na efekty sulechowscy kibice długo czekać nie musieli.

Pierwsza partia zaczęła się od prowadzenia Oriona 3:1. Następnie było 7:2, 12:5, 14:6. Przy stanie 17:10 trener drużyny gości P.Szarejko poprosił o drugą przerwę dla swojego zespołu. Po przerwie drużyny grały praktycznie punkt za punkt i po 19 minutach Orion objął prowadzenie w setach 1:0.

W drugiej odsłonie tego spotkania wyrównana walka trwała tylko do stanu 8:8. Żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć na więcej niż 1 punkt. Po tej wyrównanej walce orionowska maszyna „zaskoczyła”. Kilka udanych zagrań i zrobiło się 16:12 a po chwili 23:14 , 25:17 i po dwóch setach było 2:0.

Nie raz na boiskach siatkarskich zdarzały się przypadki, że przy takim właśnie rezultacie drużyna prowadząca przestawała grać a zawodnicy myślami byli już w szatni. W sobotę w Sulechowie tak nie było. Drużyna Oriona błyskawicznie objęła prowadzenie 5:1 a przy stanie 10:2 trener Ikara wykorzystał dwie przysługujące mu przerwy. Po chwili było 13:7 i obie drużyny zaczęły grać na wymianę. Przy stanie 20:16 w polu zagrywki stanął M.Czajka. Pięć zagrywek, pięć udanych akcji w wykonaniu zawodników naszej drużyny i 58 minutach gry drużyna Oriona odniosła zwycięstwo 3:0.

Podsumowując spotkanie, cała drużyna stanęła na wysokości zadania a najbardziej wszystkich w Sulechowie cieszy udany powrót Bartka Ruszkowskiego.

Orion Sulechów – Ikar Legnica 3:0 (25:15, 25:17, 25:16)