Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Łatwe zwycięstwo Sokoła Mogilno w Szczecinie

Łatwe zwycięstwo Sokoła Mogilno w Szczecinie

W spotkaniu 7. kolejki II ligi siatkarek (grupa 1), Sokół Mogilno zmierzył się w Szczecinie z zespołem Uniwersytetu Piasta. O takich meczach zwykle mówi się i pisze - "bez historii". Tylko 55 minut potrzebowały mogilnianki, aby pewnie pokonać szczecinianki - 3:0.

Spotkanie nie dostarczyło żadnych emocji, nielicznie zgromadzonym, w ładnej hali Szkoły Podstawowej nr 35, kibicom. Już od początku pierwszego seta, zespół z Mogilna pokazał siatkarkom ze Szczecina, że na parkiecie będzie można podziwiać tylko jedną drużynę… Rozpoczęło się od szybkiego 4:0, a po ładnych atakach Malwiny Konkolewskiej i asie serwisowym Agaty Więcek, Sokół objął prowadzenie 11:4. Mogilnianki zdecydowanie kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie, sukcesywnie powiększając przewagę. Partia pierwsza zakończyła się zwycięstwem Sokoła, 25:13.

Trochę bardziej interesujący był drugi set spotkania. To jedyny fragment sobotniego meczu, w którym szczecinianki nawiązały jakąkolwiek walkę z zespołem z Mogilna. Siatkarki Piasta prowadziły w tej partii w pewnym momencie nawet 12:7! Wskazówki trenera Jerzego Patera, pozwoliły jednak mogilniankom na zmniejszenie strat (14:16), a następnie po trzech asach serwisowych Eweliny Szaban, sokolanki wyszły na prowadzenie 17:16, którego nie oddały do końca seta. Sokół wygrał 25:22 i w całym spotkaniu prowadził już 2:0.

Set trzeci rozpoczął się tak jak pierwszy, od prowadzenia mogilnianek 4:0. Sokolanki podobnie jak na początku meczu, imponowały dobrą zagrywką, silnymi atakami i skutecznym blokiem, przy czym zespół ze Szczecina nie radził sobie z żadnym elementem siatkarskiego rzemiosła… Przewaga mogilnianek ciągle rosła (13:8, 18:9, 23:12) i trzeciego seta, pewnie – do 16 wygrały sokolanki, a cały mecz 3:0.

Uniw. Piast Szczecin – Sokół Mogilno 0:3 (13:25, 22:25, 16:25)

Uniwersytet Piast Szczecin: Wojtas, Stefan, Kijana, Różańska, Rogala, Róg, Szewczyk (libero) oraz Strąg, Swoboda, Leszczenko. Trener: Ciesińska.

Sokół Mogilno: Weronika Strzerzyńska, Magdalena Matelska, Joanna Długokęcka, Malwina Konkolewska, Agata Więcek, Marta Żychska, Magdalena Pater (libero) oraz Ewelina Szaban. Trener: Jerzy Pater.