Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > AZS AWF Poznań pokonał towarzysko Centrostal Bydgoszcz

AZS AWF Poznań pokonał towarzysko Centrostal Bydgoszcz

W sparingu siatkarek Poznań - Bydgoszcz lepsze Wielkopolanki. - Nie ma co rozdzierać szat, dla nas ważne są mecze, jakie zagramy w środę, a potem w sobotę - mówił po meczu trener wicemistrzyń Polski.

Rozgrywki obu zespołów w 4. kolejce LSK zostały przełożone na styczeń, więc trenerzy umówili się na sparing. Przed rozpoczęciem ligi poznanianki dwukrotnie – na wyjeździe i we własnej hali – wyraźnie przegrywały. Tym razem to akademiczki zdecydowanie przeważały. Bydgoszczanki miały wielkie problemy z kończeniem ataków, bo siatkarki AZS, a zwłaszcza libero Agata Sawicka , świetnie grały w obronie. Trener Piotr Makowski próbował dokonywać zmian i w efekcie już w pierwszym secie na parkiet wyszły wszystkie zawodniczki, jakie przywiózł do Poznania. – Gramy bez środków – strofował bydgoski szkoleniowiec Aleksandrę Liniarską i Katarzynę Mróz , gdy te schodziły z boiska, a w ich miejsce na parkiecie grała libero Katarzyna Wysocka .

Sęk w tym, że nawet gdy Centrostal próbował zdobywać punkty na środku siatki, jego ataki kończyły się często na bloku akademiczek. AZS AWF prowadził już nawet w drugiej partii 17:10. Bydgoszczanki odrobiły część strat głównie za sprawą najlepszej tego dnia w zespole Karoliny Ciaszkiewicz . Najbardziej wyrównany był za to trzeci set. Przy stanie 24:24 asa serwisowego posłała Jana Gromyko , ale po chwili mądrą "kiwką" popisała się Magdalena Godos . Kiedy Elżbieta Nykiel zaatakowała w siatkę, akademiczki obroniły jeszcze setbola, ale w dwóch kolejnych akcjach gospodynie pogubiły się w obronie.

AZS AWF Poznań – Centrostal Focus/Park Bydgoszcz 3:1 (25:23, 25:20, 26:28, 25:22)

źródło: gazeta.pl