Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Wielki mecz Brazylii z Włochami

Wielki mecz Brazylii z Włochami

Znakomitym widowiskiem uraczyli kibiców siatkarze Włoch i Brazylii podczas Wielkiego Pucharu Mistrzów, który odbywa się w Japonii. Brazylia wygrała 3:2, USA pokonały Egipt 3:0, a gospodarz turnieju pokonał reprezentacje Chin 3:2.

Znakomitym widowiskiem uraczyli kibiców siatkarze Włoch i Brazylii podczas Turnieju Wielkich Mistrzów, który odbywa się w Japonii.

Już pierwszy set pokazał, że będzie to zacięty mecz. Brazylijczycy wygrali go 32:20. W kolejnej partii również górą byli mistrzowie olimpijscy i świata (25:20). Trzecia i czwarta partia zakończyły się triumfem Włochów. O zwycięzcy meczu musiał więc zadecydować tie-break.

Ten stał, jak całe spotkanie, na bardzo wysokim poziomie i zakończył się zwycięstwem Brazylii 15:13, która wygrała także cały mecz 3:2. Trwał on 2 godziny i 10 minut i był najdłużej trwającym widowiskiem podczas turnieju w Japonii.

Mistrzowie olimpijscy i świata są już tylko o krok od wygrania tego prestiżowego turnieju.

W pierwszym sobotnim meczu Stany Zjednoczone zdeklasowały Egipt, wygrywając 3:0.

W ostatnim sobotnim meczu rozgrywanym w Japonii w ramach Grand Champions Cup reprezentacja gospodarzy pokonała po zaciętym meczu Chińczyków 3:2.