Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Powiozą Wózki?

Powiozą Wózki?

Po przegranej z Jastrzębskim Węglem 2:3 siatkarzy PZU AZS Olsztyn czeka kolejne wyjazdowe spotkanie, tym razem w siódmej kolejce Polskiej Ligi Siatkówki, w Warszawie zmierzą się z tamtejszą drużyną Wózki BT AZS Politechnika.

Nie zawiódł się ten, kto liczył na dobre widowisko w Jastrzębiu Zdroju. Olsztyniacy wprawdzie ulegli 2:3 (22:25, 26:28, 25:19, 25:18, 14:16), jednak przez wszystkich obserwatorów spotkanie to zostało okrzyknięte najlepszym pojedynkiem obecnego sezonu. Podopieczni trenera Grzegorza Rysia przegrywali już w setach 0:2, jednak głównie dzięki grze jednego zawodnika udało się tą przepaść odrobić. Tym siatkarzem jest Mark Siebeck , który w konfrontacji z Jastrzębskim Węglem grał niemal bezbłędnie, a większość piłek rozgrywający PZU AZS adresowali w ciemno właśnie do Niemca. Co ciekawe Siebeck na boisku pojawił się dopiero, zmieniając słabo spisującego się Pawła Papke . Najbardziej niebywałej rzeczy Mark dokonał jednak w trzeciej partii. Pierwszy punkt tego seta zdobył, atakując ze skrzydła, po czym powędrował na zagrywkę. Po jego serwach akademicy wyszli na prowadzenie aż 8:0! Niestety, sam Siebeck to za mało. Jeden zawodnik nie był wstanie wygrać tego spotkania i olsztyniacy po dramatycznym tie-breaku przerwali swoją passę ośmiu zwycięstw z rzędu.

W niedzielę akademików z Olsztyna czeka teoretycznie łatwiejsze spotkanie. W Warszawie zmierzą się z Politechniką, zespołem, o którym przed rozpoczęciem sezonu mówiło się, że może namieszać w planach najlepszym drużynom. Rzeczywistość okazała się jednak zupełnie inna. Podopieczni trenera Krzysztofa Felczaka w sześciu kolejkach doznali czterech porażek, z czego trzy w ostatnich meczach – najpierw z Polska Energią Sosnowiec 0:3, następnie z Gwardią Wrocław 2:3 oraz ze Skrą Bełchatów w trzech setach. Najlepszym zawodnikiem zespołu z Warszawy jest atakujący Radosław Rybak , były siatkarz AZS-u Olsztyn, który w barwach wówczas Ivettu Jastrzębie Borynia wywalczył w 2004 roku tytuł mistrza Polski.

Siatkarze PZU AZS Olsztyn wydają się więc być zdecydowanym faworytem tej konfrontacji, a przegrana w Warszawie z pewnością byłaby wielką niespodzianką.

Początek spotkania w Warszawie – niedziela godz. 15 (transmisja w telewizji Polsat Sport, TV4 oraz w Radio Olsztyn).

źródło: Gazeta Wyborcza