Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plaża pod dachem w Łodzi

Plaża pod dachem w Łodzi

fot. archiwum

Osiem wywrotek przywiozło po 30 ton piasku na pierwsze w Polsce całoroczne boiska do siatkówki plażowej. Powstały one w hali łódzkiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego, a w piątek dokonano ich oficjalnego otwarcia.

Będą w niej grali uczniowie SMS. Na razie jest ich 24, a za naukę płaci Polski Związek Piłki Siatkowej. Wśród nich są Katarzyna Urban i Joanna Wiatr – wicemistrzynie świata do lat 19. – Szkolimy ich wyłącznie na potrzeby plażówki – mówi Maciej Tietianiec, który objął pieczę nad halą z ramienia związku.

 

Siatkówka plażowa jest dyscypliną olimpijską i jeżeli chcemy w niej odnosić sukcesy, musimy szkolić specjalistów – uzasadnia sens budowy hali Janusz Bułkowski, trener reprezentacji młodzieżowej dziewcząt. – Tutaj zupełnie inaczej odbija się piłkę, zawodnicy nie muszą być tacy wysocy. 

Na piątkowym otwarciu pojawił się prawie cały zarząd PZPS: Bogusław Adamski, wiceprezes związku, Waldemar Wspaniały, wiceprezes i były trener reprezentacji Polski, oraz prezes Mirosław Przedpełski, który rozegrał pierwszy mecz na łódzkiej plaży. W parze z Bułkowskim stanął do walki z wicemistrzyniami świata. Prezesowi i trenerowi udało się nawet doprowadzić do remisu… 1:1.

 

Hala do plażówki w SMS jest pierwszą tego typu w Polsce. Mimo wysokich kosztów utrzymania (10 tys. zł. zimą, bo piasek musi być cały czas podgrzewany), Roman Stępień, prezes SMS, już szykuje się do kolejnej inwestycji. – Mamy nadzieję, że wiosną postawimy balon, pod ktorym znajdą się cztery boiska do siatkówki plażowej – mówi. Będą one wykorzystywane również przez piłkarzy plażowych.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved