Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marian Kardas: Będzie walka do ostatniej piłki

Marian Kardas: Będzie walka do ostatniej piłki

fot. archiwum

W niedzielę Polska Energia Sosnowiec zagra z Gwardią Wrocław. "Są mecze ważne, bardzo ważne i szczególnie ważne - mówi trener sosnowieckiego zespołu Marian Kardas. Ten zaliczam do tej trzeciej, najwyższej kategorii ważności."

Wystarczy popatrzeć na tabelę, a szczególnie na jej dół, żeby zrozumieć słowa trenera Kardasa .

 

Jest duże prawdopodobieństwo, że w tej kolejce Joker i Politechnika stracą punkty, gdyż mają rywali z najwyższej półki – mówi Marian Kardas . – W przypadku naszego zwycięstwa, najlepiej za trzy oczka, zrównalibyśmy się punktami z naszymi groźnymi przeciwnikami. Zdajemy sobie jednak sprawę, że stojąca pod ścianą Gwardia mobilizuje się maksymalnie na ten mecz . 

W czwartek Polska Energia zagrała sparing z Wkręt-Metem Domexem AZS-em Częstochowa.

 

Silny rywal wystąpił w skadzie ze swoimi najlepszymi zawodnikami, wliczając w to Brooka Billingsa – zaznacza Marian Kardas. – Brakowało oczywiście tylko Amerykanów grających w Japonii. Przegraliśmy 2:3, ale prowadziliśmy już 2:0. Z postawy zespołu jestem naprawdę zadowolony. Sprawdziłem różne warianty jakie mogą wydarzyć się w niedzielę.

 

Jak dodał Marian Kardas mecz z Gwardią nie będzie raczej stał na wysokim poziomie. Takie spotkania mają swoją presję i atmosferę.

 

Na pewno będzie walka do ostatniej piłki i jestem przekonany, że będzie ona zwycięska dla nas – powiedział sosnowiecki szkoleniowiec.

 

Najprawdopodobniej sosnowieccy gracze wybiegną na parkiet w takim składzie: Syguła, Grygiel, Kudłacik, Szulik, Legień, Łomacz, Stańczak (l).

 

Możliwe jest również iż na boisku pojawią się młodzi Tomczyk i Kosok zmieniając kolejno Grygla i słabo spisującego się ostatnio Darka Szulika .

 

Lider tabeli BOT Skra Bełchatów jedzie na mecz do Rzeszowa.

 

– Czy bełchatowianie w tym roku w PLS-ie z kimś przegrają? – zapytaliśmy Mariana Kardasa . "Nie mają z kim, z całym czubem ekstraklasy już grali. Chyba że z nami" – odpowiedział trener Polskiej Energii.

 

 

źródło: pls.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved