Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > W Gdańsku druga liga razy dwa

W Gdańsku druga liga razy dwa

fot. archiwum

W ten weekend w Gdańsku odbędą się dwa mecze z udziałem drugoligowych ekip Gedanii - w sobotę o 16 siatkarki rezerw Energi będą podejmować AZS Politechnika Radom, a zaraz po nich pierwsza ekipa siatkarzy zagra z Chrobrym-Vito Głogów.

Siatkarski kameleon – Chrobry Głogów pokazał, że jest w stanie urwać faworytowi punkty na jego terenie, ale równie łatwo potrafi ulec nawet niżej notowanemu rywalowi. Dlatego Energiści muszą wyjść w pełni skoncetrowani. Stawką meczu jest czwarte miejsce na półmetku rozgrywek. Głogowianie w sześciu meczach zdobyli siedem punktów. W tabeli zajmują piąte miejsce, czyli są bezpośrednio za plecami gedanistów. Chrobry w tym sezonie przegrał u siebie z beniaminkiem, Orionem Sulechów 1:3, by następnie triumfować w Zielonej Górze nad faworyzowaną Gwardią 3:2. Z nierównej formy tę drużynę zapamiętał również Antoni Perzyna : W poprzednim sezonie wygraliśmy z tym zespołem dwa razy. Jednak o ile w Gdańsku udało się zwyciężyć po trudnej walce 3:1, to na wyjeździe było już gładkie 3:0. Za drugim razem zagraliśmy bardzo zmobilizowani, gdyż mecz decydował o czwartym miejscu i awansie do play off. Podobną stawkę ma sobotni pojedynek podkreśla szkoleniowiec Energi Gedania. Skład gdańszczan na sobotnie spotkanie zostanie ustalony dopiero po piątkowym treningu. Trener bowiem "12" wybiera aż z 17 zawodników. Jak nam udało się dowiedzieć, podstawowe ustawienie nie ulegnie zmianie. Watpliwości są jedynie przy obsadzeniu trzech ostatnich pozycji na ławce. Zaczniemy tak jak przed tygodniem, w Legnicy. W obwodzie zostanie Patryk Michna . Zmiana będzie na libero. Zagra Robert Michniewski . Roman Rudziński jest bowiem pewniejszy w wystawię i zostawię go na ławce, aby był alternatywną dla naszego jedynego rozgrywającego, Bartosza Głuszaka . Za wszelką cenę musimy wygrać. Trzy punkty parktycznie zapewnią nam czwarte miejsce, a tym samym w rundzie rewanżowej byśmy mogli koncetrować się na gonieniu czołówki , zdradził trener Perzyna.

 

Dopiero po raz drugi w tym sezonie siatkarki rezerw Energi Gedanii zagrają o punkty we własnej hali. Rywalem będzie ekipa AZS Politechnika Radom. Radomianki uzbierały o trzy punkty więcej niż gdańszczanki, ale mają o jeden mecz rozegrany więcej. 8 październiak Energa II w ligowym debiucie przegrała u siebie z Zeto Białystok 0:3. Potem gedanistki zagrały cztery razy na wyjazdach, dwukrotnie wygrywając i dwukrotnie przegrywając. Sześć zdobytych punktów daje beniaminkowi rozgrywek na razie piatą pozycję. Aspiracje trenera są większe. Gramy o czwarte miejsce po rundzie zasadniczej. Dzięki temu już przed play off zapewnilibyśmy sobie utrzymanie w II lidze. Następnie można byłoby się skupić na jak najlepszym przygotowaniu do mistrzostw Polski juniorek podkreśla Witold Jagła . W sobotę wolne ma pierwsza drużyna, która w I lidze dwa tygodnie wcześniej wygrała awansem z UMKS Łańcut 3:1. Zgodnie z regulaminem do drużyny rezerw można było przekazać dwie zawodniczki. W Enerdze II miały prawo zagrać Berenika Tomsia i Marta Benderska . Ostatecznie szkoleniowiec skorzysta tylko z tej pierwszej. Trener Milewski przekazał mi obie zawodniczki do dyspozycji. Zdecydowałem się tylko na Berenikę, znów z myślą o przygotowaniach zespołu juniorskiego. Benderska w tym roczniku już nie może grać, a zatem postanowiłem ogrywać młodszą libero wyjaśnia trener Energi II. Perspektywa walki o medal w krajowym championacie do lat 19 bynamjmiej nie oznacza rezygnacji z walki o wygraną nad drużyną z Radomia. Wręcz odwrotnie. Wydaje się to być rywal w sam raz na umiejętności gedanistek. Szkoda tylko, że pojawiły się kłopoty zdrowotne. Na wybity palec narzeka Natalia Nuszel , a Joanna Pomykacz i Anna Makiewicz mają problemy z kregosłupem. [q]Nuszel to twarda dziewczyna. Jestem przekonany, że zagra. Natomiast nad doprowadzeniem pozostałych zawodniczek do pełnej sprawności pracuje Stanisław Wielgus . Pomykacz już praktyczniepostawił na nogi, to i z bólami pleców Makiewicz także da sobie radę[/q] optymistycznie patrzy w przyszłość trener Jagła.

 

II liga siatkarek: Energa Gedania II Gdańsk – AZS Politechnika Radom – sobota, godzina 16, hala przy ul. Kościuszki. Wstęp wolny.

II liga siatkarzy: Energa Gedania Gdańsk – Chrobry-Vito Głogów – sobota, godzina 18, hala przy ul. Kościuszki. Wstęp wolny.

 

Zobacz też:

II liga mężczyzn, grupa 1

II liga kobiet, grupa 3

 

źródło: energa-gedania.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, II liga mężczyzn, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved