Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Siatkarski maraton w Białymstoku

Siatkarski maraton w Białymstoku

Kibice siatkówki w Białymstoku będą mieli okazję zobaczyć aż trzy mecze białostockich drużyn podczas weekendu. W sobotę zawodniczki Pronaru Zeto o g. 17 podejmą zespół Czarnych Węgrów, z kolei godzinę później siatkarki WSAP-u zagrają z ekipą AZS-u UW Warszawa. Natomiast z zespołem z Warszawy zmierzy się w niedzielę o g. 11 drużyna Pronaru.

Pronar miał grać z warszawiankami w piątej kolejce. W tamtym terminie jednak część zespołu z Białegostoku brała udział w turnieju Mistrzyń Lig Międzyuczelnianych w barwach Wyższej Szkoły Wychowania Fizycznego i Turystyki z Supraśla. Korzystając teraz z tego, że zespół AZS-u UW i tak przyjeżdża do Białegostoku (dziś gra z WSAP-em), postanowiono rozegrać ten zaległy pojedynek.

Kiedyś było normalną rzeczą, że grało się i w sobotę, i w niedzielę, a w środę czekały jeszcze mecze pucharowe – mówi Czesław Tobolski, trener Pronaru. – Dlatego nie mam żadnych obaw przed weekendem. To, że gramy dzień po dniu, nie ma żadnego znaczenia. Zawodniczki są dobrze przygotowane do sezonu, dlatego walczymy o zwycięstwa.Trudniejszy rywal czeka białostoczanki dziś, bo podejmą drugi w tabeli zespół z Węgrowa. Ekipa Czarnych radzi sobie w rozgrywkach bardzo dobrze. W sześciu spotkaniach poniosła tylko jedną porażkę, przegrała na inaugurację z liderem, AZS-em AWF Warszawa.

AZS UW zajmuje z kolei ostatnie miejsce w tabeli, a najpierw zmierzy się z zespołem WSAP-u. Druga z białostockich drużyn drugoligowych stanie dziś przed szansą przerwania serii porażek.

Mimo wszystko nie sugerowałby się miejscem przeciwniczek w lidze, ponieważ grają z meczu na mecz coraz lepiej – twierdzi Artur Sakowicz, szkoleniowiec WSAP-u. – To jest chyba nasza ostatnia szansa, żeby odnieść zwycięstwo. Mam nadzieję, że zagramy po prostu swoje i będziemy mogli cieszyć się z trzech punktów.

Zobacz również:

Wyniki i tabela gr.3 II ligi kobiet

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved