Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Niemczyk patrzy w przyszłość

Niemczyk patrzy w przyszłość

Wielkiego Pucharu Mistrzyń nie traktuję jako zakończenie sezonu. Wręcz przeciwnie - dla mnie był to pierwszy turniej następnego sezonu. Czwarte miejsce jest dobrą pozycją wyjściową przed przyszłorocznymi mistrzostwami świata - podsumował azjatycki turniej trener Andrzej Niemczyk.

W chwili obecnej nie było nas stać na podium. Na pewno oczekiwania były większe, dodaje nasz trener, ale trzeba pamiętać, że w mistrzostwach Europy wyeliminowaliśmy Rosję i Włochy. Kubanki odpadły w walce z Amerykankami, które wszystkich zaskoczyły w Japonii. Ich wysoka forma była naprawdę niespodziewana.

Jeden z najbardziej doświadczonych szkoleniowców na świecie nie ukrywa, że sam spodziewał się więcej po „złotkach”. Oczywiście mistrzynie Europy nie zagrały tak, jakbym sobie tego życzył. Walczyły, ale nie były zgrane. Na pewno przed dużą imprezą potrzebne jest dłuższe przygotowanie – tłumaczy brak zgrania Niemczyk.Jeśli ktoś myśli, że trener Niemczyk w czasie rozgrywek ligowych próżnuje – grubo się myli. Mistrz szczytowania „w głowie” rozgrywa już przyszłoroczne MŚ i układa plan przygotowań do kolejnych mistrzostw Europy. W 2007 roku będą mistrzostwa Europy i Puchar Świata, czyli pierwsza eliminacja do igrzysk w Pekinie – przypomina Niemczyk, Na jakiej imprezie mam się więc skoncentrować? O tym będę jeszcze rozmawiać z kierownictwem PZPS. Może będzie trzeba przygotować tylko jeden szczyt formy – na Puchar Świata? Co nie znaczy, że nie chcę sięgnąć po mistrzostwo kontynentu po raz trzeci… rozwiewa wątpliwości trener.

O tym, że można uzyskać więcej niż jeden szczyt w sezonie przekonaliśmy się w tym roku. Było dużo grania i wszystko zostało zrealizowane przyznaje Niemczyk. Naszego trenera wielu porównuje do niezapomnianego Huberta Wagnera. [q]kończyliśmy tę samą AWF, uczyli nas ci sami trenerzy i ci sami pracownicy naukowi. Jednak on wdarł się do światowej elity przebojem, ja wchodziłem stopniowo. Od mojej pierwszej pracy z kadrą Polski kobiet upłynęło wiele, wiele lat…[/q[ kończy wspomnienia „król Andrzej Ryszard”.

źródło: lsk.net.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved