Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Chemik Bydgoszcz – Pronar OSiR Hajnówka 3:1

Chemik Bydgoszcz – Pronar OSiR Hajnówka 3:1

Bydgoscy siatkarze zarobili kolejne trzy punkty w I lidze. W piątek pokonali we własnej hali OSiR Pronar Hajnówka 3:1.

My tu przyjechaliśmy pokazać, że jesteśmy w stanie nawiązać walkę z faworytem i swoje zadanie wykonaliśmy. Niewiele brakowało, a moglibyśmy się pokusić o zdobycz punktową – słusznie podsumował spotkanie trener gości Jacek Wesołowski.

Jego podopieczni nic sobie nie zrobili z faktu, że gospodarze walczą o awans. W pierwszym secie byli o dwa punkty (prowadził 23:22, remisował 24:24) od zwycięstwa z Delektą/Chemikiem, który rozgrywał trzeci mecz w ciągu sześciu dni. – To był bardzo ciężki mecz. Od środy i czterosetowego meczu z Politechniką mieliśmy mało czasu na regenerację. Odczuwałem zmęczenie, bo przecież w ciągu tygodnia zagraliśmy 12 setów. Bardzo dobrze, że wygraliśmy za trzy punkty – przyznał najlepszy z bydgoszczan Krzysztof Kocik. Nawet jednak jego silne ataki ze skrzydeł nie pozwoliły drużynie wygrać gładko do zera, bo w trzecim secie obrona gości była bardzo skuteczna.

Delecta/Chemik – Pronar/OSiR Hajnówka 3:1 (26:24, 25:21, 20:25, 25:18)

Delecta/Chemik: Borczyński, Matusiak, Nowak, S. Wójcik, Wieczorek, Kocik, K. Wójcik (libero) oraz Lubiejewski, Blomberg, Niemiec, Fergusson

Pronar: Malczewski, Aleksandrowicz, Gołębski, Hajbowicz, Wołosz, Babińczuk, Antoniuk (libero), oraz Łyczko, Skrzypkowski, Iwaniak, Wesołowski.