Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Zapowiedź meczu SPS Politechnika Częstochowa – TPS Rumia

Zapowiedź meczu SPS Politechnika Częstochowa – TPS Rumia

Arcyważny dla obu zespołów mecz rozegrany zostanie w Częstochowie, w ramach jedenastej kolejki I ligi kobiet. SPS Politechnika Częstochowa podejmie TPS Rumia.

Gospodynie wygrały w Wilkasach Mistrzostwa Mistrzów Lig Międzyuczelnianych, co dało im prawo do reprezentowania Polski na Akademickich Mistrzostwach Europy w przyszłym roku. Jednak, aby nie udawać się na te zawody jako zespół drugoligowy częstochowianki muszą szybko poprawić swoją grę i zacząć zdobywać punkty. Jak dotąd SPS wygrał tylko raz i znajduje się na ostatnim miejscu tabeli. Na początku tego tygodnia po gładkiej porażce ze Startem nastąpiła zmiana na stanowisku pierwszego trenera: Rafała Bogusazastąpił Andrzej Solski, uprzednio prowadzący w klubie grupy młodzieżowe. Przed sezonem z zespołu Politechniki odeszły wszystkie doświadczone zawodniczki, a jedynym wzmocnieniem było wypożyczenie Marzeny Nieczyporowskiej z Gedanii Gdańsk. Jednak siła siatkarskiego potencjału aktualnych zawodniczek SPS pozwala niewątpliwie na zajęcie miejsca w środku pierwszoligowej tabeli, zmiana trenera powinna pomóc w przyspieszeniu procesu zgrywania się składu.

Sytuacja w Rumi jest bardzo podobna. Także jedno zwycięstwo odniesione dotychczas i tylko dwa punkty przewagi nad Częstochową. Jest tez w TPS nowy trener. Jerzy Skrobecki rozpoczął pracę tydzień temu . Z jego doświadczeniem i wiedzą wiązane są w klubie z Wybrzeża ogromne nadzieje. Podstawowym zadaniem jest utrzymanie dla Rumi I ligi. Zadanie nie łatwe, szczególnie, że ograniczone amatorskim charakterem klubu co określa też poziom dostępnych środków. Tymczasem siatkarki z Kaszub zapoznają się z metodami szkoleniowymi trenera Skrobeckiego i wykazują ogromny entuzjazm i zapał do pracy. Już w przegranym meczu z Gedanią widać było entuzjazm na parkiecie, w kolejnych spotkaniach efekty działań szkoleniowca powinno być lepiej widoczne.W kontekście sukcesu Politechniki w Wilkasach warto wspomnieć, że częstochowianki pojadą bronić tytułu Akademickich Mistrzyń Europy wywalczonego dla Polski w ubiegłym roku przez reprezentację AWFiS w Gdańsku pod wodzą… Jerzego Skrobeckiego.

Zapowiada się mecz pełen smaczków, a walka na parkiecie z pewnością będzie zażarta. Dystans obu drużyn do zespołów znajdujących się środkowej strefie ligowej tabeli jest już dość znaczny, a zdobywanie punktów kosztem bezpośredniego konkurenta w walce o utrzymanie jest w tej sytuacji szczególnie pożądane.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved