Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Zapowiedź 11. kolejki I ligi kobiet

Zapowiedź 11. kolejki I ligi kobiet

Niemal każde spotkanie jedenastej kolejki ma duży ciężar gatunkowy. W większości przypadków spotkają się zespoły sąsiadujące w tabeli lub walczące o podobne cele.

Skra Bełchatów – Sokół Chorzów

Mecz rozgrywany awansem 24.11.2005. Zespół ze Śląska sprawdzi formę „energetycznej” drużyny. Bełchatowianki są w tym sezonie bardzo groźne i choć nikt nie wymieniał Skry w gronie kandydatów do walki o awans to zajmowane aktualnie trzecie miejsce i osiągane wyniki z silnymi ekipami budzą szacunek. Ewentualne pokonanie Sokoła poważnie poprawi notowania gospodyń.Nasz typ: 3:1 dla Skry.


Wisła Kraków – KSZO Ostrowiec

Oba zespoły bardzo wyraźnie przegrały swoje spotkania w poprzedniej kolejce. Krakowianki w tym sezonie dotychczas rozegrały dwa dobre mecze, w pozostałych sił starczało im maksymalnie na półtora seta. Ostrowiczanki są ogromnie zdeterminowane by utrzymać kontakt z czołówka i muszą zdobyć punkty w Krakowie.

Nasz typ: 3:1 dla KSZO.


MMKS Dąbrowa Górnicza – Budowlani-Start Łódź

Spotkają się dwa bardzo silne zespoły, które mają aspiracje sięgające awansu do LSK. Jak dotąd tylko łodzianki swoją grą potwierdzają gotowość do walki o najwyższe cele w lidze. Jednak gospodynie we własnej hali grają bardzo pewnie i wznosząc się na wyżyny umiejętności mogą urwać punkty Startowi.

Nasz typ: 3:2 dla Startu.


SPS Politechnika Częstochowa – TPS Rumia

Mecz za „sześć punktów”. Dwie drużyny, które wygrały dotychczas po jednym spotkaniu, znajdujące się w strefie spadkowej, konkurujące w walce o utrzymanie. W obu klubach zmienił się w ostatnim czasie trener: Andrzej Solski (Częstochowa) pracuje od ostatniego poniedziałku, a Jerzy Skrobecki w Rumi tydzień dłużej. Częstochowianki osiągnęły sukces w rozgrywkach studenckich wygrywając Mistrzostwa Mistrzów Lig Międzyuczelnianych, więc miejscowi kibice liczą na poprawę morale zespołu. Zapowiada się dramatyczna walka.

Nasz typ 3:1 dla TPS


SMS I PZPS Sosnowiec – ŁKS Łódź

Po rozpadzie składu w łódzkim klubie średnia wieku zespołu pierwszoligowego nie jest dużo wyższa od tej w Sosnowcu. Jednak to uczennice SMS, dzięki treningowemu reżimowi, są zdecydowanym faworytem tego meczu.

Nasz typ 3:0 dla SMS.


KS Pałac II Bydgoszcz – MKS Polonia Świdnica

Stawka podobna do tej w Częstochowie. Gospodynie mają szansę odnieść czwarte zwycięstwo z rzędu po uprzednich siedmiu porażkach. W meczu dwóch beniaminków są zdecydowanym faworytem, wygrywają spotkanie za spotkaniem w dramatycznych okolicznościach. Polonia jest dużo groźniejsza w Świdnicy, na wyjazdach nie zdobyła jak dotąd nawet punktu. Na początku tygodnia wygrały sparing z zespołem z … Egiptu, zobaczymy czy pozytywnie wpłynęło to na formę zawodniczek z Dolnego Śląska.

Nasz typ: 3:1 dla Pałacu.


Energa-Gedania Gdańsk – UMKS Łańcut 3:1 (25:15, 20:25, 25:13, 25:12)

Mecz rozegrany awansem.


Pauzuje Legionovia Legionowo.

Zobacz również:

I liga kobiet: 11. kolejka – tabela i wyniki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Więcej artykułów z dnia :
2005-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved